هشدار رئیس فدراسیون کُشتی به مسئولان استان؛

توجه زیاد به فوتبال موجب نابودی ورزش‌های دیگر می‌شود

شناسهٔ خبر: 47868 -
اخبار میانه
رئیس فدراسیون کُشتی جمهوری اسلامی ایران با هشدار به مسئولان آذربایجان شرقی گفت: همه فوتبال را دوست داریم اما نباید رشته‌های دیگر محروم بمانند چرا که توجه زیاد به فوتبال موجب نابودی ورزش‌های دیگر می‌شود.

به گزارش قافلان سسی به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا دبیر در حاشیه بازدید از امکانات و توانمندی‌های ورزش کُشتی آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: معضل فعلی کُشتی کاهش شدید آمار کُشتی‌گیران نسبت به سال‌های قبل است به طوری که  از یک میلیون نفر به 45 هزار نفر رسیده است.

وی افزود: با سفر به استان‌ها برای خروج از رکود این ورزش تلاش می‌کنیم و انتظار داریم که مسئولان  استان‌ها در حوزه‌های مختلف به ورزش نخست کشور توجه کنند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد رکود این ورزش نباشیم.

رئیس فدراسیون کُشتی جمهوری اسلامی ایران در ادامه خاطرنشان کرد: اگر به این شکل جلو برویم  کُشتی را از دست می‌دهیم و باید از افول کُشتی ورزش نخست کشور جلوگیری کنیم.

دبیر ادامه داد: اصل فوتبال مال انگلیس است، بسکتبال مال آمریکا است، تکواندو برای کره جنوبی، جودو برای ژاپن، اما کُشتی نماد و برند کشور ما است.

وی به وضعیت کُشتی استان آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه وضعیت این رشته در این استان نیز خوب نبوده و در رتبه‌بندی استان‌ها بین رتبه 15 تا 20 قرار دارد.

دبیر با بیان اینکه کُشتی در شهرها متفاوت است تصریح کرد: به طور مثال در شهرستان میانه کُشتی فرنگی و تبریز نیز در کُشتی  آزاد قوی هستند.

رئیس فدراسیون کُشتی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با هشدار به مسئولان استان آذربایجان شرقی ابراز کرد: همه فوتبال را دوست داریم و من نیز از هواداران تیم تراکتور هستم اما نباید رشته‌های دیگر محروم بمانند چرا که توجه زیاد به فوتبال موجب نابودی ورزش‌های دیگر می‌شود.

دبیر به اهداف خود به سفر به استان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: هدف از سفر به استان‌ها بررسی  مسائل و مشکلات بوده و معتقدیم اگر کُشتی در استان‌ها قوی شود  تیم ملی نیز قوی خواهد بود.

وی با بیان اینکه فقر آموزشی مربیان از مشکلات اصلی کُشتی کشور است ابراز کرد: در این راستا برنامه‌هایی داریم که عملیاتی خواهیم کرد همچنین برای احیای ورزش نخست کشور به 12 راهکار رسیدیم که این مهم را دنبال می‌کنیم.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون