فیلتر های جستجو

از 28

درد و دل‌های یک بیمار کرونایی

برای بستری به بیمارستان بالا مراجعه کردم و دو نفر آقا در اورژانس جوابگوی بنده بودند. ابتدا گفتند ظرفیتی ندارند و پذیرش بنده امکان پذیر نیست. بعد تماس روزنه‌های امیدی باز شد و خواستند دستور بستری توسط دکتر ویرایش شود به ناچار همراهم راهی مطب دکتر شد و بنده همچنان بی حال روی صندلی ماندم.

پنجشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰
۱۷:۴۵

آشفته بازار سد معبر در پیاده راه امام خمینی

علی‌رغم تذکر، هشدارها و بازدیدهای مکرر دادستان و شهردار میانه از وضعیت سد معبر پیاده راه امام خمینی، همچنان برخی از مغازه‌داران با قرار دادن اجناس خود در معابر، جلوه نازیبایی را به این پیاده راه در دست ساخت بخشیده‌اند.

دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰
۲۲:۵۶

مدیریت و اهداف حکومت دینی (2)

مراجعه به منابع دینی به خوبی گویای این واقعیت است که اسلام اهداف را در برقراری رفاه و امنیت خلاصه نمی کند و مقولات مربوط به خیر و سعادت و معنویت جامعه اسلامی را نیز در دستور کار حاکمیت قرار می دهد.

دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
۱۹:۱۳

گاهی یک پیگیری ساده...

مهدی رضاقلی‌زاده - دیروز ۱۵ اسفندماه آزمون دکترا تخصصی برگزار شد و در سایه پیگیری های مسئولان شهرستانی به دلیل عدم تعیین حوزه امتحانی در شهرستان میانه، مانند سال‌های گذشته خیل عظیمی از دانش آموختگان میانه‌ای از ساعت...

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
۱۰:۰۰

تخم مرغ های بدون شناسنامه در شهر

تا جائی که حقیر اطلاع دارم و شاید هم درست نباشد در شهرهای دیگر و استان‌های دیگر تخم مرغ‌ها شناسنامه‌دار هستند و مردم هم تخم مرغ بدون تاریخ تولید و انقضا خریداری نمی‌کنند و ترس آن میرود که تخم مرغ‌های کهنه شهرهای دیگر روانه میانه شده باشد.

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۲۲:۳۲

افکار عمومی و گزینش سیاسی

موضوع مهم در بررسی افکار عمومی، امکان بررسی سازه های آن است؛ افکار عمومی دارای 4 سازه جهت، شدت، برجستگی و همسازی است؛ البته سازه پنجمی نیز می توان مترتب شدو آن عبارت است از دوام و پایداری.

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۲۲:۲۱
۱

مدیریت و اهداف حکومت دینی (1)

یکی از وجوه تمایز یک نظام سیاسی از دیگر نظام های سیاسی، نگاه خاصی است که به جایگاه حکومت و وظایف و اختیارات و اهداف آن دارد. مکاتب و نظام های سیاسی مختلف، اهداف و وظایف متفاوتی را برای حکومت بر می شمارند.

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۲۱:۲۸

دیتا هیچ جا قفل ندارد، آیفون، واتساپ، وی‌پی‌ان

علیرضا دقیقی، حقوقدان حوزه‌ی سایبری در گفت‌وگو با انصاف نیوز به دیتاها و اطلاعاتی می‌پردازد که روزانه در فضای مجازی و حقیقی آنها را از دست می‌دهیم. از انحصار آمریکا روی اطلاعات سایبری تا اثرانگشت برای خرید یک سیمکارت. فضایی که به نظر می‌رسد امکان ایجاد هرگونه حریم خصوصی را از ما سلب کرده است و امکان کنترل فضا از سمتی و جرم سایبری را از سمت دیگر تقویت می‌کند.

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
۱۸:۲۶
در میزگردی با حضور علیرضا دقیقی و حسین نقاشی بررسی شد

حقوق کاربر در فضای مجازی؛ اما و اگرها

علیرضا دقیقی: ببینید من اینگونه می‌گویم که افراد رده اول مملکت بالای صد میلیارد تومن هزینه‌ی محافظت از آنها شده است. مثلا هزینه‌ی محافظت از آقای X از اول انقلاب تا به اکنون – مستقیم یا غیر مستقیم – به ارزش روز، بالغ بر 180 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. این که ترور شود یا نشود. آیا می‌ارزد؟

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
۱۸:۱۵
۱

در فصل کرونا، آدم از عاشقی خجالت می کشد

 باید بروم در کمد پنهان شوم صدای جیغ از خانه ی همسایه می آید.

چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹
۲۲:۱۵

میانه، ۹ ماه بعد از کرونا

حال شهری که در فاصله 3 روز به‌صورت محیر العقولی از وضعیت فوق پرخطر خارج شده و در بین شهرهای مشمول اعمال محدودیت قرار نمی‌گیرد اصلا خوش نیست، درد کوچک شدن سفره‌های‌مان به اندازه کافی سخت است لطفا شما با اقدامات نسنجیده به زخم‌هامان نمک نپاشید

یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹
۰۱:۳۷

سرقفلی چیست؟

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
۰۱:۳۶