فیلتر های جستجو

از 28
پاک آئین:

خبرنگاران در اولویت تزریق واکسن قرار بگیرند

نماینده مدیران مسئول رسانه‌ها در نامه‌ای به رئیس ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: خبرنگاران در اولویت تزریق واکسن قرار بگیرند.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۳:۱۵

نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طل

بینندگان «الف» هر روز با ارائه نظرات خود در تکمیل و تعمیق محتوای ارائه شده مشارکت می کنند. بسیاری از این نظرات گویای دقت و توجه مخاطبان و داوری عمومی آن ها نسبت به وقایع روز است. گزیده‌ای از نظرات مخاطبین «الف» را ذیل سه مطلب پر بحث هفته به انتخاب تحریریه «الف» بخوانید.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۲۳:۱۰

ممنوعیت سفرهای عید فطر ابلاغ شد

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا ضمن ابلاغ رسمی ممنوعیت کلیه سفرها در ایام عید فطر در سراسر کشور، خواستار اتخاذ همه تمهیدات لازم برای تحقق ممنوعیت سفرها شد.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۷:۴۸

زمان بندی واکسیناسیون کرونا بر اساس شغل و سن

در فاز دوم واکسیناسیون کرونا حدود ۱۲ میلیون نفر واکسن را تزریق خواهند کرد.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۷:۴۶

آیا واکسن زدن به معنی رها کردن پروتکل‌هاست؟

تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. آیا این افراد واکسینه شده می توانند پروتکل های بهداشتی را رها کنند؟ آیا واکسن زدن، مجوزی برای سفر رفتن و برداشتن ماسک ها است؟

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۳۰

سامانه صیاد صدور چک بلامحل را مسدود می‌کند/اتصال خودپردازها به سامانه صیاد به اجرای بهتر قانون جدید چک کمک می‌کند

راه اندازی سامانه صیاد به عنوان یکی از مهم‌ترین تکالیف قانون جدید چک در حالی انجام شده است که نیاز است خودپردازها بر تسهیل دسترسی مردم هر چه سریع تر به این سامانه متصل شوند

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۲۵

بیماری «گیلن باره» چیست؟

استاد بیماری‌های مغز و اعصاب گفت:بیماری گیلن باره یک بیماری اعصاب محیطی است که به صورت حساسیت، اعصاب محیطی مشکل پیدا می‌کند.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۲۰

چگونه خانه خود را بدون کولر خنک کنیم؟

در فصل تابستان برای رهایی از هوای گرم باید چاره‌ای اندیشید.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۱۵

موافقت گوگل با دورکاری بیشتر کارمندان

گوگل انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان داد و اکنون به کارمندانش اجازه می دهد از نقاط مختلف کار کرده یا به طور کامل دورکار شوند.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۱۰

کفش هوشمندی که به کمک نابینایان می‌آید

دانشمندان علم رایانه کفش هوشمندی ساخته‌اند که به نابینایان و کم بینایان کمک می‌کند تا از موانع دور بمانند.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۰۵

به کدامین گناه

امام خمینی (ره) مبارزه با استبداد جهانی در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی را مسئله اول انقلاب اسلامی در ایران، منطقه و جهان دانسته اند.آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به ابتکار جمهورى اسلامى ایران روز جهانى قدس نامگذارى شده است.نامگذارى روز جهانى قدس در زنده نگهداشتن تاریخ رویدادهای فلسطین و انتقال این رویدادها به نسل جدید نقش مهمى دارد. عکسها : Reuters ، Afp ، Ap

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۴:۰۰

رویای گردشگری فضایی محقق می‌شود؟

شرکت بلو ارجین (Blue Origin)، شرکت صنایع هوافضا میلیاردر معروف جف بزوس، روز چهارشنبه اعلام کرد که ۲۰جولای را تاریخ اولین سفر گشت‌وگذار فضایی با فضاپیمای نیو شپرد (New Shepard) انتخاب کرده است، این تاریخ، لحظه‌ای مهم در یک رقابت برای آغاز دوره جدید سفرهای فضایی تجاری خصوصی است.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۳:۵۵

کرونا سرمایه‌گذاری جهان را به پایین‌ترین سطح ۱۵ ساله رساند

داده‌های سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نشان می‌دهد جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی جهان در سال ۲۰۲۰ با سقوط سنگین ۳۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۸۴۶ میلیارد دلار رسیده است.

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۳:۵۰