قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

شهرستان میانه بیشترین تولید کننده سیب در استان/سیب آذربایجان شرقی در سبد میوه کشورهای آسیایی و اروپایی

کیفیت محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی همواره جزو سه یا چهار استان برتر کشور بوده طوری که به لحاظ داشتن کیفیت بالا، صادرات میوه، خشکبار، سبزی، گل و محصولات گلخانه ای این استان به کشورهای اروپایی و آسیایی انجام می شود و در این بین سیب مرند، مراغه، اهر و زنوز بسیار شناخته شده است.

واژگونی پژو ۴۰۵ درمحور سرچم- آقکند یک فوتی بر جای گذاشت

فرمانده انتظامی شهرستان ” میانه”، گفت: بر اثر واژگونی سواری پژو ۴۰۵ درمحور سرچم- آقکند، حوالی جایگاه cng یک فوتی بر جای گذاشت.

پرچم تکواندو آذربایجان‌شرقی در آسیا همچنان برافراشته است

در سال‌های اخیر همیشه تکواندوکاران آذربایجان‌شرقی همواره حضور پررنگی در تیم ملی داشتند؛ اما در بازی‌های آسیایی گوانژو چین هیچ هوگوپوش آذربایجان‌شرقی نتوانست مربیان تیم ملی را برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو چین مجاب کند.

توصیه‌های فرماندهی انتظامی میانه به خانواده‌ها در آستانه بازگشایی مدارس

سرهنگ حسن رفیعی فرمانده انتظامی شهرستان میانه گفت: با توجه به فرارسیدن مهرماه و آغاز بازگشایی مدارس، والدین باید برای پیشگیری از آسیب پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه به خانه، قوانین و مقررات خاصی و در عین حال ساده و قابل درک برای کودکان را وضع کرده و او را به اجرای دقیق آن ملزم کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه میانه در آیین زنگ بازگشایی مدارس:

وجود هدف، برنامه ریزی و تلاش، سه مولفه موفقیت دانش آموزان

فرید قشلاقی در آیین نواختن زنگ مقاومت و بازگشایی مدارس که با حضور دانش آموزان و مسئولین شهرستان بصورت نمادین در دبیرستان دخترانه عفاف برگزار شد، گفت: علم به انسان قدرت حرکت می دهد اما هدف، جهت را تعیین می کند.

امام جمعه خطاب به دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید:

نوعِ دوستی ها و ارتباطات، در سرنوشت و آینده تان تعیین کننده است

وی معنویت را روح زندگی توصیف کرده، گفت: همانطور که انسان بدون روح، متعفن و پوچ می شود، انسان بدون معنویت نیز متعفن و آزاردهنده خواهد بود.

امام جمعه میانه در آیین نواختن زنگ نماز مدارس:

از تبیین توانمندی های جوانان ایرانی تا توصیه به الفت با نماز در دیدار با دانش آموزان

امام جمعه میانه با اشاره به اینکه پیشرفت، توسعه و شکوه  کشور به علم و فناوری بسته است، شرط تحقق این امر را الفت علم آموزان که همان دانش آموزان و دانشجویان هستتند با نماز و معنویت عنوان کرد و گفت: بدون نماز، زندگی تاریک، بی نتیجه و تلخ خواهد بود.

نجات مرد سقوط کرده از درخت در کاغذکنان میانه

نجاتگران حاضر در صحنه پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی و تثبیت مصدوم با کمک اهالی روستا، وی را با یک و نیم ساعت کوهپیمایی به روستا منتقل کردند و به عوامل اورژانس برای انتقال به بیمارستان تحویل دادند.

«رشادی» امام جمعه میانه شد + سوابق

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور طی حکمی حجت الاسلام سید سعید رشادی را به امامت جمعه شهرستان میانه منصوب کرد.

تغییرات مدیریتی شهرستان به امام جمعه رسید

عبداله محمدی از میانه رفت

اطلاعات رسیده به قافلان حاکی از برگزاری مراسم تودیع و معارفه با حضور حاج آقا آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان در ساعت 10 و نیم صبح فردا در امامزاده اسماعیل برگزار خواهد شد. 

ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای شهر میانه مشخص شد

نکته بارز این انتخابات این بود که باز هم اسدزاده با چرخش لحظه آخری خود مثل دوره قبل نقش مهره وسط را بازی کرد و ترکیب قبل از انتخابات این شورا را به هم زد. 

انتخاب توقيف شد

خبرگزاری فارس انتشار مطلب و ویدیویی با تیتر «حراج برند ایران/ سیاست خارجی ایران چرا اینقدر تضعیف شده است؟» را دلیل اصلی توقیف انتخاب دانست.

وعده مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری میانه

تجهیز تقاطع های میانه به سیستم هوشمند کنترل ترافیک

چراغ راهنمایی تقاطع فرمانداری به سیستم هوشمند کنترل ترافیک مجهز شد.

بهره برداری از ۷ طرح عمرانی خدماتی در بخش ترکمانچای میانه

این طرح ها شامل توسعه سردخانه، سورت و بسته بندی محصولات کشاورزی بخش خصوصی در روستای چناق بلاغ؛ زیرسازی و نصب چمن مصنوعی در هنرستان کاردانش ترکمانچای؛ پروژه های عمرانی دهیاری ها؛ طرح ویژه ۹۰ واحدی مسکن روستایی و  پروژه های حوزه برق بوده است.

بمناسبت هفته دولت؛

افتتاح ۶ طرح عمرانی-خدماتی در بخش کاغذکنان میانه

این طرح ها شامل طرح هادی روستای آستانِجین؛ پروژه های عمرانی دهیاری ها؛ ۵۰ واحد طرح ویژه مسکن روستایی؛  پروژه های حوزه مخابرات؛ روکش آسفالت محور سرچم – اردبیل و زیرسازی و روکش آسفالت روستای قوشه بلاغ بوده است.

در پنجمین روز از هفته دولت؛

۱۱ پروژه عمرانی، خدماتی و بهداشت و درمان در شهرستان میانه افتتاح شد

با حضور ذاکری معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، ۱۱ پروژه در حوزه عمرانی، خدماتی و بهداشت و درمان در شهرستان میانه افتتاح و به بهره برداری رسید.

مروری بر سبک آثار برجسته فریدالله ادیب آیین و اهمیت آنها

فریدالله ادیب آیین، متولد 1344 یک هنرمند تجسمی همگام در قلمرو هنر انتزاعی، با خلاقیت های استثنایی خود، اثری پاک نشدنی در دنیای هنر بر جای گذاشت.

سکوهایِ پُر، دست‌های خالی

چوخ عیبی وار!

این بار اما باید «عیبی یوخ» را کنار گذاشت. این بار عیبی‌وار. حتما ایرادی وجود دارد که تیم تا این اندازه سردرگم است.

معاون عمرانی فرمانداری در حاشیه بازدید از پروژه های کاغذکنان:

بهره برداری از ۴۱ عنوان پروژه با اعتبار ۲۶۵ میلیارد تومان در هفته دولت

مهدی مشایخی، اهم این پروژه ها را افتتاح سردخانه، سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی؛ ساختمان آموزشکده فنی مهندسی؛ اجرای آسفالت معابر شهر و راههای روستایی؛ کلینیک ناباروری و دندانپزشکی؛ پایگاه اورژانس جاده ای؛ احداث مدرسه؛ برق رسانی به روستا و پروژه های حوزه مسکن برشمرد.

افتتاح ۱۷ پروژه بهداشتی درمانی در آذربایجان‌شرقی

کلینیک ناباروری در میانه برای نخستین بار در سطح استان

در ادامه خدمات بهداشتی و درمانی که در شهرستان میانه به مردم این منطقه ارائه می‌شود در طول این هفته شاهد افتتاح و بهره برداری از مرکز فوریت.های پزشکی محور میانه- هشترود، کلینیک ناباروری برای نخستین بار در سطح استان در راستای تحقق قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده ها و کلینیک دندانپزشکی بیمارستان برکت و بخش.های آسیب شناسی و بخش گوش، حلق، بینی و چشم بیمارستان خاتم میانه در مجموع با اعتباری بالغ بر۱۵ میلیارد تومان خواهیم بود.