روایتی از دانش آموز کار آفرین میانه‌ای که با دانش خود درآمدزایی می کند

شناسهٔ خبر: 47217 -
اخبار میانه
ترانه غیاثی، دانش آموز و هنرجوی هنرستان مهرآزمای میانه، با پیگیری و آموزش گرایش های رشته خود، توانسته در دوران تحصیل برای خود شغل ایجاد کند.

ترانه غیاثی، دانش آموز و هنرجوی هنرستان مهرآزمای میانه، با پیگیری و آموزش گرایش های رشته خود، توانسته در دوران تحصیل برای خود شغل ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، ترانه غیاثی دانش آموز و هنرجوی هنرستان مهرآزمای منطقه میانه، ضمن تحصیل در رشته گرافیک در این هنرستان توانسته است با علاقه و پیگیری گرایش های رشته خود به عنوان یک کارآفرین برای خود شغل و درآمدزایی ایجاد کند.

وی در گفت و گو با خبرنگار پانا به سوالات پاسخ داد:

لطفا خودتان را معرفی کنید.

من ترانه غیاثی هنرجوی پایه ی دوازدهم رشته گرافیک از هنرستان مهرآزما منطقه میانه هستم.

 

در مورد رشته تحصیلی به طور مختصر برای دانش آموزان دیگر توضیح دهید.

اول میخوام برای هم سن و سال های خودم در مورد رشته ام توضیح مختصری بدهم.

رشته ی گرافیک، از رشته هایی است که در هنرستان های فنی حرفه ای و دانشگاه ها تدریس می شود و بخاطر تنوع شاخه هایی که این رشته دارد، فرد دانش آموخته در صورتیکه خلاقیت و پشتکار بالایی داشته باشد، می تواند در زمینه های مختلفی شروع به کار کند. مثلا من و دیگر همکلاسی هام برایخودمان کسب و کار راه انداختیم.

 

در مورد علاقه و روند درآمد زایی تون از این رشته برامون توضیح دهید.

من این رشته را از سر علاقه دنبال کردم و با شرکت در کلاسهای مدرسه برنامه ی کورل رو یاد گرفتم و طراحی طلا و نقره را به صورت دو بعدی بطور کامل آموختم، همیشه به دنبال درآمد زایی از طریق کارهای هنری بودم. بنابراین تصمیم گرفتم، پیج کاری به نام "سنجاق" تاسیس کنم و کارهای خودم را در فضای مجازی به اشتراک گذاشتم و زود با بازخورد مثبتی مواجه شدم و اکنون با اینکه هنرجو هستم، درآمد خوبی دارم و حتی می توانم پس انداز هم داشته باشم. برای جذب مشتری آرم مختص خودم را طراحی و بر روی جعبه ها میزنم وبه سراسر کشور ارسال رایگان می کنم.

 

در آخر توصیه شما به دانش آموزان این رشته و رشته های فنی چیست؟

توصیه می کنم به جهت فنی بودن و درآمدزا بودن رشته های فنی از دوران تحصیل به فکر شغل آینده خودشان باشند تا به عنوان یک کارآفرین نقشی موثر در جامعه ایفا کنند.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون