آنچه در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران گذشت

شناسهٔ خبر: 51371 -
اخبار میانه
با وجود تمام این شرایط شاهد آن هستیم که مسئولان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تاکید بسیار زیادی بر برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران دارند. بی شک برگزاری این نمایشگاه در چنین شرایطی می تواند باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا و همچنین افزایش مبتلایان به ویروس کرونا انگلیسی شود.

متاسفانه ویروس کرونا دچار جهش های مختلفی شده و در حال حاضر ویروس کرونا انگلیسی تبدیل به یک چالش برای تمامی مردم دنیا شده است.

 با توجه به ورود این ویروس جهش یافته به کشور لازم است تا مراقبت های بسیار زیادی صورت بگیرد، چرا که این ویروس میزان رشد و شیوع بیشتری نسبت به کرونا چینی داشته و همچنین قدرت بیشتری برای از پا درآوردن انسان دارد.

 با وجود تمام این شرایط شاهد آن هستیم که مسئولان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تاکید بسیار زیادی بر برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران دارند. بی شک برگزاری این نمایشگاه در چنین شرایطی می تواند باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا و همچنین افزایش مبتلایان به ویروس کرونا انگلیسی شود.

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران یکی از مهم ترین نمایشگاه هایی است که به منظور رشد و ارتقاء صنعت توریست و گردشگری در داخل کشور برگزار شده و طرفداران بسیار زیادی دارد. در واقع افرادی که از این نمایشگاه بازدید می کنند گویا در یک تور ایرانگردی ثبت نام کردند و می توانند در هر غرفه به نقاط مختلف ایران سفر کنند.

اما باید به این نکته توجه داشت که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا بهتر است تا روش های دیگری برای برگزاری این نمایشگاه انجام شود. به عنوان مثال می توان نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی را به صورت مجازی و اینترنتی برگزار و یا آن را به وقت دیگری موکول کرد. توجه به این نکات باعث می شود تا شاهد حل مشکلات مربوط به شیوع ویروس کرونا باشیم.

زمان برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران

نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران از تاریخ ۵ اسفند در محل دائمی نمایشگاه بین المللی به صورت کاملاً تخصصی برگزار می شود. شعار این نمایشگاه سفرهای ایمن و مسئولانه است. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور مسئولان این نمایشگاه تاکید کرده اند که آن را به صورت تخصصی و بدون بازدید و حضور عمومی و مردمی برگزار کنند.

رعایت نکات ایمنی و پروتکل های بهداشتی در حال حاضر یکی از مهم ترین قوانینی است که باید به آن توجه داشت و بی توجهی به این مساله می تواند مشکلات مختلفی را برای مردم به وجود بیاورد.

 با توجه به نزدیک شدن به روزهای عید، بر اساس گفته مسئولین در صورتی که مردم پروتکل های بهداشتی را در اسفند ماه رعایت نکنند، احتمال آن وجود دارد که شهرهای مختلف بسته شده و جلوی برگزاری سفرهای نوروزی گرفته شود.

 

همان طور که می دانید برگزاری تور و سفرهای گردشگری باعث می شود تا شاهد چرخش پول در داخل کشور و همچنین رشد اقتصادی باشیم اما متاسفانه ویروس کرونا باعث شده تا تعداد سفرهای گردشگری و توریستی به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. بی شک عید زمان مناسبی است که می توان شاهد رشد دوباره و ارتقاء صنعت گردشگری در داخل کشور باشیم اما همان طور که اشاره کردیم باید تمامی این سفر ها با رعایت پروتکل ها بهداشتی و نکات ایمنی صورت گیرد.

دیدگاه هاپربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات