قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

بمناسبت هفته قوه قضائیه؛

فرماندار میانه با حضور در دادگستری، از زحمات دادستان و رئیس دادگستری شهرستان قدردانی کرد

فرماندار میانه با حضور در دادگستری، از زحمات دادستان و رئیس دادگستری شهرستان قدردانی کرد
شناسهٔ خبر: 121612 -
اخبار میانه
به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه، بمناسبت هفته قوه قضائیه، محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه بهمراه اعضای شورای تامین و اسماعیلی نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان دادگستری میانه و در مراسم زیارت عاشورای دادگستری حضور یافته، در قرائت این دعای شریف با آنان همنوا شد.فرماندار میانه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و اربعین شهدای خدمت، با اهدای لوح تقدیر، هفته قوه قضائیه را به محمودیان دادستان و فکور رییس دادگستری شهرستان تبریک گفته، از زحمات و تلاش های ایشان و مجموعه قضات و کارکنان تلاشگر دادگستری میانه قدردانی کرد. هنربر، وظیفه دستگاه قضا در احقاق حقوق مردم را سنگین توصیف کرده، از دادستان و رئیس دادگستری به سبب تعامل، وحدت، همدلی و همکاری دستگاه قضایی با دستگاههای اجرایی در جهت خدمت رسانی به مردم شهرستان قدردانی کرد. فکور، رئیس دادگستری میانه نیز در این دیدار، حضور فرماندار و شورای تامین در دادگستری را حضوری متحدانه و ارزشمند توصیف کرده، گفت: ما با دیدن این صحنه ها قوت قلب می گیریم که در اجرای عدالت و قانون تنها نیستیم و این امر، موانع اجرای عدالت را برمی دارد. محمودیان دادستان میانه نیز یاد شهدای خدمت و شهدای هفتم تیر را گرامی داشته، آماری از عملکرد دادگستری از اول تیر سال گذشته تا اول تیر امسال را ارائه نمود. وی گفت: مجموعا ۶۸۴۳۳  پرونده با موضوعات مختلف ورودی به حوزه قضایی شهرستان میانه در طول یکسال بوده که این حجم بالا از پرونده، نشان از تلاش بی وقفه قضات و مجموعه تلاشگران دادگستری میانه است. محمودیان با تاکید بر اینکه فلسفه مجازات در اسلام، برگرداندن فرد خاطی به جامعه پس از اصلاح و تربیت است، گفت: ما محکومیت های جایگزین حبس برای جرائم سبک به جای مجازات زندان را در اولویت داشته ایم بطوریکه برای ۵۲ درصد از مجازات ها جایگزین حبس داده شده است و از طرفی بسیاری از پرونده ها توسط شورای حل اختلاف سازش و صلح داده می شود. محمودیان همچنین با بیان اینکه هر روز با دستگاههای اجرایی شهرستان میانه تعامل سازنده داریم، ادامه داد: همواره فرمانداری، حلقه اتصال خوب برای این تعاملات سازنده بوده است.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه، بمناسبت هفته قوه قضائیه، محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه بهمراه اعضای شورای تامین و اسماعیلی نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در جمع کارکنان دادگستری میانه و در مراسم زیارت عاشورای دادگستری حضور یافته، در قرائت این دعای شریف با آنان همنوا شد.فرماندار میانه همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر و اربعین شهدای خدمت، با اهدای لوح تقدیر، هفته قوه قضائیه را به محمودیان دادستان و فکور رییس دادگستری شهرستان تبریک گفته، از زحمات و تلاش های ایشان و مجموعه قضات و کارکنان تلاشگر دادگستری میانه قدردانی کرد.

هنربر، وظیفه دستگاه قضا در احقاق حقوق مردم را سنگین توصیف کرده، از دادستان و رئیس دادگستری به سبب تعامل، وحدت، همدلی و همکاری دستگاه قضایی با دستگاههای اجرایی در جهت خدمت رسانی به مردم شهرستان قدردانی کرد.

فکور، رئیس دادگستری میانه نیز در این دیدار، حضور فرماندار و شورای تامین در دادگستری را حضوری متحدانه و ارزشمند توصیف کرده، گفت: ما با دیدن این صحنه ها قوت قلب می گیریم که در اجرای عدالت و قانون تنها نیستیم و این امر، موانع اجرای عدالت را برمی دارد.

محمودیان دادستان میانه نیز یاد شهدای خدمت و شهدای هفتم تیر را گرامی داشته، آماری از عملکرد دادگستری از اول تیر سال گذشته تا اول تیر امسال را ارائه نمود.

وی گفت: مجموعا ۶۸۴۳۳  پرونده با موضوعات مختلف ورودی به حوزه قضایی شهرستان میانه در طول یکسال بوده که این حجم بالا از پرونده، نشان از تلاش بی وقفه قضات و مجموعه تلاشگران دادگستری میانه است.

محمودیان با تاکید بر اینکه فلسفه مجازات در اسلام، برگرداندن فرد خاطی به جامعه پس از اصلاح و تربیت است، گفت: ما محکومیت های جایگزین حبس برای جرائم سبک به جای مجازات زندان را در اولویت داشته ایم بطوریکه برای ۵۲ درصد از مجازات ها جایگزین حبس داده شده است و از طرفی بسیاری از پرونده ها توسط شورای حل اختلاف سازش و صلح داده می شود.

محمودیان همچنین با بیان اینکه هر روز با دستگاههای اجرایی شهرستان میانه تعامل سازنده داریم، ادامه داد: همواره فرمانداری، حلقه اتصال خوب برای این تعاملات سازنده بوده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات