قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

آغاز پروژه ملی فیبر نوری در میانه؛

فرماندار میانه: حتی محرومترین نقاط شهرستان باید طعم شیرین فناوری اطلاعات را بچشند

فرماندار میانه: حتی محرومترین نقاط شهرستان باید طعم شیرین فناوری اطلاعات را بچشند
شناسهٔ خبر: 121510 -
اخبار میانه
با حضور محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، مسئولین شهرستانی و استانی، آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در شهرستان میانه برگزار شد.

فرماندار میانه در این جلسه با اشاره به اینکه رویکرد دولت سیزدهم، توسعه و تحقق عدالت در جامعه است، گفت: دسترسی به اینترنت پرسرعت، حق مردم است و باید توسعه زیرساخت ها به گونه ای باشد که حتی محرومترین نقاط شهرستان، طعم شیرین فناوری اطلاعات را بچشند.

هنربر، توسعه فیبر نوری را سبب ارتقای کیفیت اینترنت ثابت عنوان کرده، ادامه داد: تمامی دستگاههای شهرستان آمادگی دارند تا زمینه را برای تسریع در روند اجرای پروژه در شهرستان میانه فراهم کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی در این جلسه، با اشاره به اینکه مجری این پروژه، شرکت رایتل بوده و این شرکت در چهار شهرستان میانه، سراب، ملکان و عجبشیر، شبکه فیبر نوری را توسعه خواهد داد، گفت: با اجرای این پروژه، سرعت اینترنت خانگی ۲۰ الی ۸۰ برابر افزایش خواهد یافت.

قاسم جلیلی نژاد همچنین با بیان اینکه این پروژه از زمان شروع، ظرف ۳ الی ۴ ماه به اتمام و بهره برداری خواهد رسید، افزود: همکاری شهرداری ها در اجرای این پروژه ملی و دولتی برای تامین زیرساختها برای مردم ضروری است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات