قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان ‌شرقی:

روز آزادسازی خرمشهر روز ظهور و بروز سلحشوری یک امت است

روز آزادسازی خرمشهر روز ظهور و بروز سلحشوری یک امت است
شناسهٔ خبر: 117005 -
اخبار استان
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: روز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، پایداری، ایثار، اخلاص و ظهور و بروز سلحشوری یک امت است.

به گزارش خبرنگار مهر، عابدین خرّم ظهر امروز چهارشنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح که در مقر فرماندهی سپاه عاشورا به‌مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار شد، با اشاره به اینکه تا سوم خرداد سال ۱۳۶۱، خرمشهر حدود ۵۷۸ روز در اسارت دشمن بود، عنوان کرد: دشمن آمده بود که بر نگردد و نیروهای دشمن در دیوارهای خرمشهر نوشته بودند که «آمده‌ایم بمانیم»؛ اما رزمندگان با تبعیت از فرامین امام راحل قریب به دو سال مقاومت، طراحی و برنامه‌ریزی کردند تا در چنین روزی پیکره جداشده از کشور را با اخلاص و خون‌های پاک شهیدان آزاد سازند.

وی، سوم خرداد را یک روز باعظمت در تاریخ ملت ایران و نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس دانست و اذعان داشت: امام راحل در سخنی تاریخی بر همه ما آموختند که «خرمشهر را خدا آزاد کرد»؛ خداوند ید قدرت خود را از آستین رزمندگان ایران، رزمندگان مؤمن و متدین ایران اسلامی به جهانیان نشان داد.

وی با بیان این‌که روز سوم خرداد، از روزهای به‌یادماندنی شد که استکبار جهانی را با تمام وجود عصبانی کرد، اعتماد به‌نفس را به امت بازگرداند و موجوب اعتلای ارزش‌های اسلامی شد، افزود: به سخنی از امام خمینی (ره)، اشاره کرد و گفت: آزادی خرمشهر موجب وحدت همه نیروهای مسلح شد و خدا نصرت خود را بر رزمندگان نازل کرد و موجب شد قدر این را بدانیم که اگر با هم باشیم نصرت خدا شامل حال ما خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه روز سوم خرداد عزت، عظمت و موهبت الهی را در پرتو الهی به ملت ایران ارزانی داشت، گفت: دشمنان تا قبل از روز سوم خرداد می‌گفتند ایران نمی‌تواند برای بازپس‌گیری خرمشهر اقدامی بکند، اما بعد از سوم خرداد مبهوت این ایثار شدند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات