قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سرپرست فرمانداری میانه:

۵ پروژه آموزشی-ورزشی در هفته های آتی افتتاح می شود

۵ پروژه آموزشی-ورزشی در هفته های آتی افتتاح می شود
شناسهٔ خبر: 121444 -
اخبار میانه
این پروژه ها شامل چمن ورزشی و میدان بسکتبال است که به ارزش ۳ میلیارد تومان در مدارس شهری میانه ایجاد شده اند.

سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه از بهره برداری از ۵ پروژه آموزشی- ورزشی در حوزه آموزش و پرورش میانه در هفته های آتی خبر داد.

فرید قشلاقی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان، گفت: این پروژه ها شامل چمن ورزشی و میدان بسکتبال است که به ارزش ۳ میلیارد تومان در مدارس شهری میانه ایجاد شده اند.

وی در ادامه، با بیان اینکه دانش آموزان نسل امروز، با فضای مجازی و اینترنت سر و کار دارند، بر لزوم بروزرسانی امکانات آموزشی مدارس منطبق با فناوری امروزی از جمله آموزش هایی بر پایه چندرسانه ای تاکید کرد.

قشلاقی با بیان اینکه معماری مدارس از سالیان دور تاکنون تغییر نیافته و محیطی خشک و بی روح دارد، از اداره نوسازی و تجهیز مدارس و خیرین خواست تا در مدرسه سازی، معماری به سبک های ایرانی-اسلامی را به کار گیرند تا مدارس محیطی جذاب برای دانش آموزان داشته باشد.

سرپرست فرمانداری میانه با اشاره به اینکه تجهیز کارگاهها و آزمایشگاههای مدارس به فناوری های جدید آموزشی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: فناوری های جدید، سبب یادگیری سریع و ماندگاری آموزش می شود.

وی با بیان اینکه برخی از آموزگاران به دانش اموزان مقطع پایه، بصورت جزوه تدریس می کنند، این روش را غیراصولی توصیف کرده، افزود: یادگیری مشاهده ای، یکی از موثرترین روش های اموزش است و نباید ذهن دانش آموزان را با روش جزوه نویسی به دلایلی مانند شرکت در آزمون های تیزهوشان، درگیر کرد و آموزگاران از امکانات موجود کارگاهها، آزمایشگاهها و حتی کتابهای مصور در تدریس بهره بگیرند.

امام جمعه میانه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ارائه مسئولیت به دانش آموزان، سبب رشد و تکامل فکری و اجتماعی آنان می شود، از اداره آموزش و پرورش خواست تا برپایی برنامه ها و مراسمات در مناسبت های مختلف را به طور کلی به خود دانش آموزان محول کند.

حجت الاسلام سید سعید رشادی بر برگزاری جلسات دوره ای با معلمان، مدیران و دانش آموزان و بهره مندی از نظرات آنان تاکید کرد.

لزوم حضور چشمگیر پررنگ دانش آموزان پسر و دختر مدارس در نماز عبادی-سیاسی جمعه به سبب نقش تربیتی و بصرت افزایی آیین نماز جمعه و همجنین ضرورت برچایی نماز جماعت در مدارس و بهره مندی از ظرفیت روحانیون، از دیگر موارد و تاکیدات امام جمعه میانه در این جلسه بود.

احمدی رئیس آموزش و پرورش میانه نیز در ابتدای این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت آموزشی مدارس و امکانات آموزشی شهرستان پرداخت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات