قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

کاهش ” نزاع و درگیری” در شهرستان میانه

شناسهٔ خبر: 121442 -
اخبار میانه
فرمانده انتظامی شهرستان میانه گفت: ارائه آموزش‌های مهارت حل مسئله و بالا بردن آستانه تحمل، آگاه سازی و آموزش همگانی راهکار اصلی کاهش نزاع و درگیری در شهرستان میانه بوده است.

 سرهنگ “حسن رفیعی” اظهار داشت: پدیده نزاع و درگیری در جامعه از آن دسته آسیب‌هایی است که با ایجاد اخلال در روابط اجتماعی فضایی آکنده از بغض، کینه و دشمنی را در میان افراد به وجود می‌آورد که این امر با زمینه‌سازی برای ایجاد نزاع و تنش‌های بعدی‌، جامعه را از نظر مادی و معنوی متضرر می‌سازد‌.

وی با بیان اینکه مسایل اقتصادی و اجتماعی در ایجاد نزاع و درگیری بی‌تاثیر نیست و باید راهکارهای لازم برای آن اندیشیده شود، افزود: خانواده اولین و مهم‌ترین کانونی است که فرد باید مهارت‌های زندگی را در آن بیاموزد از این رو نباید از نقش آن غافل ماند.

سرهنگ “رفیعی” علل اصلی افزایش نزاع و درگیری در جامعه را کاهش آستانه تحمل افراد عنوان کرد و گفت: زندگی ماشینی و درگیری های زیاد کاری و مسائل زیست محیطی و… باعث شده که آستانه تحمل افراد پایین آمده و روابط عاطفی سابق، جای خود را به برخوردهای خشک و بی روح دهد به طوری که افراد در مقابل کوچکترین مسائل دست به نزاع و درگیری با هم می‌زنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: نزاع و درگیری در ۳ماهه پاییز سال جاری با روند کاهشی۲۳ درصد و در آذرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۲درصد در شهرستان میانه کاهش داشته است که این نشان از مشارکت عمومی،آموزش همگانی، تعامل و همدلی سازنده با مردم و سرعت عمل در خدمت رسانی مطلوب به شهروندان در شهرستان دارد.

فرماندهی انتظامی شهرستان میانه خاطرنشان کرد: برخوردهای قهری و انتظامی در مقابله با جرایم مختلف بعنوان آخرین راهکار بوده و هر نهاد و ارگانی در جای خود می تواند مؤثر واقع شده و برای پیشگیری از وقوع آن ها برنامه ریزی و اقدام اساسی داشته باشند تا شاهد چنین موضوعاتی در سطح جامعه نباشیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات