قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

انتقاد رشادی امام جمعه میانه از برگزاری مجلس ختم در گلزار مومنین

رشادی امام جمعه میانه از برگزاری مجلس ختم در گلزار مومنین انتقاد کرد و افزود: این کار بی احترامی به درگذشتگان بوده و از سنت اسلام هم خارج است.

رشادی امام جمعه میانه از برگزاری مجلس ختم در گلزار مومنین انتقاد کرد و افزود: این کار بی احترامی به درگذشتگان بوده و از سنت اسلام هم خارج است.
شناسهٔ خبر: 121400 -
اخبار میانه
گلزار مومنین محل تشییع و تدفین میت است نه برگزاری مجلس ختم لذا بهترین مکان برای برپایی مجالس ترحیم مساجد است.

حجت الاسلام والمسلمین سید سعید رشادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میانه با اشاره به آیه نهم از سوره جمعه درباره ضرورت شرکت در نماز جمعه گفت: نماز جمعه جزو نمازهایی است که در دین مبین اسلام بدان بسیار سفارش شده و در قرآن نیز صراحتا بر اهمیت دو نماز بسیار تأکید شده است اولی نماز جمعه و دومی نماز شب می باشد.

وی افزود: در روایات متواتر آمده که ثواب شرکت در نماز جمعه با ثواب حج واجب برابری می کند که‌ این خود نشان‌ دهنده اهمیت و جایگاه نماز جمعه از منظر اسلام است.

امام جمعه میانه با اعلام اینکه نماز جمعه به مثابه کنگره هفتگی جهت بررسی مسائل روز و مشکلات جامعه است اظهار داشت: نماز جمعه مظهر اقتدار نظام اسلامی و اتحاد جامعه است و از این جهت حضور در نماز جمعه به معنی حمایت از نظام محسوب می شود و برای همین است که دشمن نسبت به نماز های جمعه حساسیت دارد و برای تضعیف آنها تلاش می کند. وی خاطر نشان کرد: کسانی که مدعی انقلابی گری و حزب اللهی بودن هستند لازم است در نماز جمعه شرکت نمایند و با حضورشان از نظام حمایت کنند در غیر اینصورت ادعای حامی نظام بودنشان قابل قبول نیست.

حجت الاسلام رشادی همچنین ترغیب دانش آموزان و دانشجویان به شرکت در نماز های جمعه و جماعات را از جمله وظایف ذاتی مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها دانست و تصریح کرد: تربیت جوانان مؤمن و متعهد در دانشگاه ها در کنار تحصیل علم مورد انتظار است چرا که تدین لازمه تعهد است و جوان دیندار هرگز خیانت نمی کند و حتی در سرزمین کفر هم اگر باشد به فکر خدمت به وطن خویش است که نمونه بارز آن شهید چمران بود که پس از سال ها تحصیل و تدریس در آمریکا وقتی احساس کرد کشور به او نیاز دارد بازگشت تا نسبت به میهنش ادای دین بکند.

امام جمعه میانه با اشاره به ادامه جنایات وحشیانه صهیونیست ها در غزه و واکنش مجامع بین المللی نسبت به این جنایات اظهار داشت: کشورهای عضو گروه هفت در اقدامی مضحک و گستاخانه طی بیانیه ای ایران و برخی کشورهای اسلامی را به خاطر اتخاذ مواضع ضداسرائیلی محکوم کرده است که این اوج وقاحت است در دنیای امروز جای ظالم و مظلوم را عوض می کنند و حقایق را وارونه جلوه میدهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با بیان اینکه چند وقتی است که عده ای از مردم مجالس ترحیم متوفیان را در گلزار مومنین این شهر برگزار می کنند گفت: این کار بی احترامی به درگذشتگان بوده و از سنت اسلام هم خارج است.

وی افزود: گلزار مومنین محل تشییع و تدفین میت است نه برگزاری مجلس ختم لذا بهترین مکان برای برپایی مجالس ترحیم مساجد است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات