قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سرپرست فرمانداری ویژه میانه خبر داد:

رد صلاحیت ۲۰ نفر توسط هیئت اجرایی / عدم احراز ۱۶ نفر بخاطر نداشتن ۵ سال سابقه یا ارائه مدارک ناقص

رد صلاحیت ۲۰ نفر توسط هیئت اجرایی / عدم احراز ۱۶ نفر بخاطر نداشتن ۵ سال سابقه یا ارائه مدارک ناقص
شناسهٔ خبر: 121398 -
اخبار میانه
از ۸۰ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه میانه، صلاحیت ۴۳ نفر تایید شد.

سرپرست فرمانداری ویژه میانه  از اتمام مرحله اول بررسی و تعیین صلاحیت داوطلبین نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه میانه توسط هیئت اجرایی انتخابات شهرستان و اعلام نتایج آن به صورت محرمانه به داوطلبان خبر داد.

فرید قشلاقی در گفتگو با مسئول کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی انتخابات شهرستان میانه با بیان این خبر گفت: بر این اساس، از ۸۰ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه میانه، صلاحیت ۴۳ نفر تایید شد.

وی از عدم تایید صلاحیت ۲۰ نفر از داوطلبین بر اساس استعلام از مراجع ۵ گانه خبر داده، گفت: ۱۶ نفر نیز به دلیل نبود مدرک تحصیلی لازم و یا نداشتن ۵ سال سابقه اجرایی که شروط مندرج در قانون می باشد، احراز صلاحیت نشدند و یک نفر از داوطلبین نیز در روزهای اول، انصراف خود را کتبا به ستاد انتخابات شهرستان ارائه کرد.

قشلاقی با بیان اینکه داوطلبان انتخابات مجلس که صلاحیت آنها در مرحله بررسی هیئت اجرایی مورد تأیید قرار نگرفته است، می‌توانند به مدت ۴ روز اعتراض خود را ثبت کنند، ادامه داد: بر اساس اعلام هیئت مرکزی نظارت دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، به استناد تبصره ماده ۶۱ قانون انتخابات و در راستای رعایت حقوق داوطلبان، اشخاصی که صلاحیت آنها در هیئت‌های اجرایی، مورد تأیید قرار نگرفته و یا احراز نشده است، می‌توانند به مدت ۴ روز از فردا تا  ۲۴ آبان از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکیKeshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت کنند.

وی گفتت: شکایت داوطلبان به صورت غیرحضوری بوده و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی توسط هیات نظارت استان با کسب نظر هیات مرکزی از تاریخ ۵ آبان الی ۱۴ آذر به مدت ۵۰ روز انجام می شود.

سرپرست فرمانداری ویژه میانه همچنین با تاکید بر اینکه مطالب و اطلاعیه های مربوط به انتخابات بر اساس روال قانونی و زمانبندی مشخص از طریق مسئول کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی انتخابات شهرستان میانه منتشر می شود، از رسانه ها و فعالان فضای مجازی خواست تا مطالب خود را بر مبنای روند قانونی انتخابات منتشر کنند و از انتشار هرگونه مطالب، آمار و اسامی که مبنای آن گمانه زنی و منابع غیرموثق بوده و سبب ایجاد حواشی می شود جداً بپرهیزند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات