قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

برپایی اجلاسیه شهدای شهرستان میانه در راستای کنگره ۱۰ هزار شهید استان؛

نماینده مردم تهران: درک فضای شهید و شهادت نیازمند چشم دل است

نماینده مردم تهران: درک فضای شهید و شهادت نیازمند چشم دل است
شناسهٔ خبر: 121365 -
اخبار میانه

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با چشم و گوشی دیگر وارد فضای شهید و شهادت شده و صداها و صحنه های زیبا را شنید و دید تصریح کرد: درک فضای شهید و شهادت نیازمند چشم دل است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در یادواره سرداران و ۱۲۰۰  شهید شهرستان میانه که در راستای کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی برپا شد، با بیان اینکه وادی شهادت وادی عشق است و جای هر کسی نبوده و فقط عده ای خاص را می طلبد افزود: هیچ کس نمی تواند صحنه در هم آمیختن خمپاره ها و خون پاره ها را به قاب کشیده و به رشته تحریر درآورد.

وی با اذعان بر اینکه شهدا از وابستگی های مادی و دنیوی رها شده و با بریدن همه زنجیرها به سمت خدا رفته اند ؛ منزل بعد از هجرت را جهاد عنوان کرد و گفت: هر کسی در راه حق؛ سینه به سینه دشمن بایستد و در این راه از خود بگذرد؛ بهشت را مکان خود قرار داده است زیرا بهشت زیر سایه شمشیر است.

نماینده مردم تهران مسیر شهادت را مسیر حق خواند و گفت: امروز عزت؛ اقتدار؛ امنیت؛ بالندگی و شکوهمندیهای نظام ما همه به برکت خون شهدا حاصل آمده است.

حجت الاسلام تقوی اضافه کرد: ما باید برای دفاع از مردم و مقابله با دزد سر گردنه یعنی آمریکا مقتدرتر شویم تا نگذاریم هر جا که خواستند واژه ها را به سمت و سوی خود و به نفع خود تغییر داده و خود را مدافع حقوق ملتها و بشر بدانند زیرا نه تنها اینگونه نیست بلکه با تربیت تروریستهایی مثل داعش و داعشی ها نه تنها به آدم کشی اقدام کردند بلکه ایجاد تنفر از اسلام در دنیا را رسالت داعش قرار دادند که این جنایتی بزرگتر به شمار می رفت.

وی افزود: پس از تربیت داعش و داعشی بود که عده ای رزمنده با محوریت حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت را تشکیل داده و کمر آمریکا و قارون های منطقه را که حامی داعش بودند شکسته و از منطقه بیرون کردند.

حجت الاسلام تقوی با تاکید بر اینکه در مرزهای اسرائیل و قلب سرزمین های اشغالی نیرو داریم گفت: امروز ملت قهرمان ما با هدایت امام راحل و مقام معظم رهبری بعنوان قدرت اول منطقه در برابر تمامی طرح های دشمنان که به دنبال غارت و چپاول سرمایه های مادی و معنوی ملتهای منطقه هستند ایستاده اند که این عظمت؛ بزرگی و اقتدار را نیز شهدا به ما بخشیده اند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده شهدا؛ جانبازان و آزادگان سند مظلومیت‌نظام ما محسوب می شوند افزود: ملت ما همواره قدردان خدمات ارزنده؛ از جان گذشتگی و فداکاریهای های شهدا؛ جانبازان و آزادگان و خانواده های این عزیزان بوده و ایثار آنها را فراموش نخواهد کرد.

حجت الاسلام تقوی هدف از برگزاری یادواره شهدا را علاوه بر شکر نعمت، تعظیم شعائر دانست و افزود: باید این میراث فرهنگی یعنی فرهنگ شهید و شهادت را به نسل های امروز و آینده جامعه انتقال دهیم تا دشمن نتواند با شایعه سازی ؛ دروغ و تهمت نوجوانان و جوانان ما را از ارزشهای اسلامی دور کند.

وی همچنین افزود: باید برای جوانان الگوسازی کنیم زیرا با داشتن الگوی مناسب حق و باطل جابجا نخواهد شد. نماینده مردم تهران در پایان گفت: برپایی برنامه های فرهنگی از جمله تجلیل از ایثار؛ جهاد و شهادت  می تواند به الگو گیری نوجوانان و جوانان ما کمک کند همچنین باید بدانیم تا وقتی که شعار امام حسین ورد زبان ماست دشمن‌ دست از دشمنی با ما و سرمایه های جامعه ما یعنی جوانان برنخواهد داشت.

حجت الاسلام سید سعید رشادی، امام جمعه میانه نیز در این مراسم، با بیان اینکه پیشتاز بودن ایران اسلامی در عرصه های مختلف در دنیا، به برکت شهدا بوده است، گفت: افتخار مردم میانه، نثار ۱۲۰۰ شهید دفاع مقدس و نیز بیشترین شهید بانو می باشد.

سیدمرتضی حسینی و مهدی اسماعیلی، نمایندگان میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، با اشاره به عملیات طوفان الاقصی که اخیرا توسط جبهه مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی صورت گرفت، آن را عامل شکسته شدن ابهت پوشالی رژیم وحشی و غاصب اسرائیل توصیف کردند.

گفتنی است در پایان ایبن مراسم، از خانواده معظم شهدا تجلیل شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات