قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

نخستین جشنواره «سلاله» در امامزادگان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: 120242 -
اخبار میانه
جشنواره سلاله با هدف ایجاد ارتباط موثر بین امامزادگان و آشنایی با ظرفیت‌های این امکان مقدس و انعکاس بیش از بیش فعالیت‌های بقاع متبرکه در دو مرحله استانی و ملی برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره استانی سلاله آذربایجان شرقی گفت: نخستین جشنواره استانی «سلاله» ویژه ‌ارائه برنامه‌ها، فعالیت‌ها و دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی، قرآنی و مدیریتی بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

وحدت مشهوری نظری روز پنجشنبه هشتم تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: آستان‌ مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه در راستای تحقق قطب فرهنگی و ایجاد خدمات و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و مذهبی در امامزادگان با شکل‌گیری مراکز افق به سمت ارتقا و کیفی‌سازی فعالیت‌ها و برنامه‌ها حرکت می‌کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ارزیابی مستمر کیفیت برنامه‌ها و ایجاد تمهیداتی برای ارتقای مستمر سطح کمی و کیفی آن در راستای تحقق اهداف ما بسیار ضروری است.

وی اضافه کرد: جشنواره سلاله با هدف ایجاد ارتباط موثر بین امامزادگان و آشنایی با ظرفیت‌های این امکان مقدس و انعکاس بیش از بیش فعالیت‌های بقاع متبرکه در دو مرحله استانی و ملی برگزار می‌شود.

مشهوری گفت: تمامی بقاع متبرکه به تناسب ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود امکان شرکت در جشنواره را دارند.

وی افزود: متولیان و هیات امنای بقاع متبرکه تا ۱۵ تیرماه فرصت دارند آثار و فعالیت‌های خود را در سامانه  solalefestival.ir بارگذاری کنند. شرکت کنندگان ابتدا در سطح استانی حضور داشته و با انتخاب بقاع متبرکه برگزیده در سطح ملی رقابت ادامه پیدا می‌کند.

مشهوری، محورهای شرکت در جشنواره را شامل فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، فعالیت‌ها و برنامه‌های اجتماعی، فعالیت‌ها و برنامه‌های قرآنی و فعالیت‌ها و برنامه‌های مدیریتی عنوان کرد.

دبیر جشنواره استانی سلاله آذربایجان شرقی اظهار کرد: اجرای طرح قرار دوازدهم و شمیم خدمت در حوزه فعالیت‌های اجتماعی و در حوزه فعالیت‌های قرآنی نیز برگزاری محافل انس با قرآن کریم، موذن راتب، برپایی کلاس‌های قرآن و ‌تفسیر و هم‌چنین برپایی جلسات جزخوانی در ماه رمضان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی اظهار کرد: معیار اصلی داوری در تمامی مراحل، کمیت و کیفیت برنامه‌های اجرایی، کیفیت و کمیت مخاطبان، نوآوری و خلاقیت در اجرا و تاثیرگذاری فرهنگی و اجتماعی فعالیت‌ها است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات