قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

زنگ خطر بی خیالی و ژست های تبلغاتی برای آینده شهر

ضرورت تسریع در بازگشایی کمربندهای جنوبی و شمالی شهر میانه

ضرورت تسریع در بازگشایی کمربندهای جنوبی و شمالی شهر میانه
شناسهٔ خبر: 117559 -
یادداشت
اگر خاطر آقای شورا مکدر نمی شود جواب این سوال ما را بدهند که وقتی مجموعه شهری اعم از مدیران اجرایی و شورای ترافیک و شهردار و هفت تا شورا، عملیات عمرانی 200 متری بین میدان مادر تا پل قوری چای را 40 روز است نتوانسته اند تمام کنند، روی چه حسابی با بستن بریدگی ها و میدان های جاده ترانزیت، عملاً شهر را به دو قسمت تقسیم کردند؟ 

مشکلات بوجود آمده در جریان شروع فعالیت عمرانی شهرداری میانه در جاده بین المللی ترانزیت که از وسط شهر عبور می کند، دوباره اهمیت اتمام پروِژه کمربندی های شهر را برای مسئولین اجرایی شهرستان پررنگ تر کرده است. 

وقتی مدیریت شهری از کنترل یک خیابان در جریان یک عملیات عمرانی عاجز می ماند و برای فرار از پاسخگویی، دیگران را مقصر بوجود آمدن وضع موجود معرفی می کند، در شهر ما کم سابقه نیست و در سالهای گذشته نیز به کررات شاهد این نوع بداخلاقی بوده ایم. 

ولی آنچه مهم است، اظهار نظرهای غیرشفاف به قصد فرار از پاسخگویی و فریب افکار عمومیو بعضاً زیادگویی و متهم کردن رسانه های به عدم آگاهی است که نشان می دهد این در سالهاست به روی یک پاشنه چرخیده و قصد تغییر ندارد. 

در آخرین اظهار نظر از اینگونه فرمایشات خام و ناپخته، ایدری، رئیس شورای شهر میانه گفته: 

"متاسفانه برخی دوستان رسانه ای و فعالین فضای مجازی علیرغم سالها فعالیت، یا هنوز از حدود اختیارات و وظایف شورا و شهرداری و سایر نهادهای دولتی اطلاعات درستی ندارند و یا عامدانه و هدفمند قصد تخریب شورا و شهرداری را دارند که البته در هر دو حالت جای بسی تاسف است". 

این اظهارات در جواب کلیپ منتشر شده از طرف رسانه قافلان با عنوان" مدیریت پت و متی شهرداری میانه و شاهکار مدیریت ترافیکی شهر را  ببینید" عنوان شده که بی تدبیری و فشل بودن مجموعه مدیریت شهری را در کنترل ترافیک یک خیابان نشان می دهد. 

پس از انتشار گسترده این کلیپ در فضای مجازی، فشار روانی و انتقادات زیادی متوجه مسئولین امر شد که بلافاصله در عرض چند ساعت پس از انتقادات، عوامل شهرداری مجبور شدند موانع را از کحل دسترسی های محلی این جاده بردارند تا اوضاع به روال عادی خود برگردد. 

در میان موج انتقادات از عملکرد شهردار تازه وارد و شورای ترافیک شهرستان، روابط عمومی اداره راهداری شهرستان با صدور اطلاعیه ای ضمن رد تمامی گفته های مسئولین شهرداری و اعضای شورای شهر، اعلام کرده که" عوام فریبی نکنید"  و در جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند در مورخه ۸ خرداد ۱۴۰۲ نتایج آزمایشات تثبیت انجام گرفته توسط شهرداری از سوی مشاور تایید شد و امروز در مورخه ۹ خرداد محل مذکور قیرپاشی انجام شد و دستگاههای آسفالت در محل هر لحظه آماده آسفالت می باشند. از مسئولین شهرداری محترم انتظار می رود سوء مدیریت خود را در اجرای پروژه صادقانه به گردن گرفته و با عوامفریبی سایر ارگانهای ذیربط را زیر سوال نبرند. 

اگر خاطر آقای شورا مکدر نمی شود جواب این سوال ما را بدهند که وقتی مجموعه شهری اعم از مدیران اجرایی و شورای ترافیک و شهردار و هفت تا شورا، عملیات عمرانی 200 متری بین میدان مادر تا پل قوری چای را 40 روز است نتوانسته اند تمام کنند، روی چه حسابی با بستن بریدگی ها و میدان های جاده ترانزیت، عملاً شهر را به دو قسمت تقسیم کردند؟ 

تقسیم بندی که تردد به شهرک های بادستی جاده و ورود به داخل شهر از این جاده عملاً غیر ممکن کرده بود؟

در ثانی؛ موضوع انتقادات اصلاً محور بعداز پل قوری چای نیست که مقصرش هرکی باشه. موضوع بستن میدان هاست که وظیفه شهرداری تدبیر و مدیریت این اتفاق نامبارک بود که آبروی نداشته شهرداری و شورای شهر و شورای ترافیک که البته اکثریتشان زیر مجموعه شهرداری است، حراج کرد. 

آقایان مسئول؛ حالا به جای فرافکنی و متهم کردن دیگران، عزم خود را جزم کنید و بازگشایی باقیمانده کمربندی جنوبی شهر را با اولویت فوری دنبال کنید چون شهر نیاز به تنفس دارد و با این روال شوراها و شهرداران و مسئولین بعد از شما هم از اهمیت این مهم غافل خواهند بود. 

 

 

دیدگاه ها

جاوید
۰۲/۳/۱۰ ۱۷:۴۰

با سلام
مسئول محترم نشریه قافلان سسی ضمن تشکر فراوان از طرح موضوع ودر واقع نیاز مبرم شهر در بعد کمربندی ،تمنا دارم به سوء مدیریت در این خصوص که منجر به تخریب و حیف و میل اموال عمومی هم میشود پرداخته شود بعبارتی در همین قضیه تثبیت در محدوده پل قوری چای ببینید چقدر از جداول فضای سبز تخریب و جابجا شده است هنوز یادمان نرفته در روبروی سینما عصر جدید چندین بار جداول تعبیه و تخریب شد یا ورودی شهر از سمت زنجان چندین بار شاهد جدول گذاری و تخریب بوده و همچنین در فلکه دادگستری ووووو......متاسفانه ما در عمده مدیرانمان خلاقیت در تصمیم گیری نداریم ....
گزارشات تصویری

تبلیغات