در جلسه ای با مدیرکل اوقاف استان؛

فرماندار ویژه میانه خواستار تعیین تکلیف اراضی موقوفه شهرستان شد

شناسهٔ خبر: 105061 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه خواستار تعیین تکلیف اراضی موقوفه شهرستان شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه خواستار تعیین تکلیف اراضی موقوفه شهرستان شد.

مسعود سعادتی در جلسه ای با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، با بیان اینکه ۷ روستای بخش کندوان و نیز روستاهایی در بخش های ترکمانچای و کاغذکنان و شهرک صنعتی ترکمانچای دارای اراضی موقوفه هستند، خواستار تعیین تکلیف آن از سوی اوقاف و امور خیریه شد.

وی همچنین در مورد موقوفه بودن کاروانسرای جمال آباد نیز با بیان اینکه این امر باعث شده تا اداره میراث فرهنگی نتواند در این کاروانسرای تاریخی تعمیرات انجام داده و عملا اعتباری اختصاص دهد، گفت: لازم است در این زمینه شفاف سازی صورت پذیرد چراکه ضروریست با تعمیرات، بهره برداری و ثبت جهانی آن، شهرستان میانه در حوزه گردشگری از آن بهره مند شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه نیز در این جلسه، با بیان اینکه اداره کل اوقاف در زمینه حل مسائل اوقافی ممنوعیت و محدودیتی ندارد و در بسیاری از نقاط استان در زمینه تعیین تکلیف موقوفات پیش قدم بوده، گفت: بسیاری از موقوفات کمتر از یک دانگ در استان و شهرستان میانه تبدیل به احسن شده و عدم مراجعه مردم برای تعیین تکلیف این روند را کند کرده است.

حجت الاسلام حسینی در خصوص حل مسائل مربوط به کاروانسرای جمال آباد، گفت: در این خصوص آماده تشکیل جلسه سه جانبه با فرمانداری و اداره کل میراث فرهنگی هستیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات