معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی؛

انتقاد از همکاری نکردن بانک‌ها با نهاد‌های اشتغالزای آذربایجان شرقی

شناسهٔ خبر: 104889 -
اخبار میانه
از این به بعد نه تنها عملکرد دستگاه‌های اجرایی بلکه عمکرد بانک‌ها به تفکیک در حوزه اشتغال باید تهیه شود. چرا که گزارش شده بسیاری از ادارات به دلیل همکاری نکردن بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، موفق به تحقق تعهدات خود نمی‌شوند و بانک‌ها باید پاسخگو باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از همکاری نکردن سیستم بانکی استان با نهاد‌های اشتغالزا انتقاد کرد.

کلامی در جلسه مشترک کمیته هماهنگی اشتغال و شورای مهارت استان آذربایجان شرقی گفت: آنچه از آمار بر می‌آید، سیستم بانکی استان همکاری لازم را با نهاد‌های اشتغالزا از جمله بنیاد برکت، بسیج سازندگی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و کمیته امداد  ندارد.

وی افزود: از این به بعد نه تنها عملکرد دستگاه‌های اجرایی بلکه عمکرد بانک‌ها به تفکیک در حوزه اشتغال باید تهیه شود. چرا که گزارش شده بسیاری از ادارات به دلیل همکاری نکردن بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، موفق به تحقق تعهدات خود نمی‌شوند و بانک‌ها باید پاسخگو باشند.

 کلامی ادامه داد: در بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، هدف باید دادن مدرک بر اساس درجه مهارت باشد نه اینکه برخی آموزشگاه‌ها مدرک سازی و مدرک فروشی کنند بلکه آموزش‌ها باید واقعی شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اظهار کرد: برای هر رشته دانشگاهی باید متناسب با نیاز‌های بازار کار آن، نرم افزار‌ها و مقدمات لازم به جوانان آموزش داده شود و علت بهره وری پایین در استان ما ناآشنایی به فنون صنعتی است.

 فتحی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هم گفت: اگر چه برخی شهرستان‌ها از جمله ملکان، هشترود و کلیبر در سامانه ملی رصد اشتغال، فعالیت قابل توجهی دارند اما در کل وضعیت استان بسیار ضعیف است و حتی تبریز با تحقق تنها ۳۶.۶۸ درصد تعهدات ایجاد اشتغال شرایط نامطلوبی دارد.

وی افزود: با این حال در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایر موسسات عامل آذربایجان شرقی رتبه‌های برتر کشور را دارند.

در این جلسه از طرح پویش نذر اشتغال رونمایی شد. نذر اشتغال طرحی برای مشارکت در تامین و تجهیز کارگاه‌های مهارت آموزی و اشتغال جوانان است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات