مردم میانه مشکل آب شرب دارند

بی‌مهری وزارت نیرو به شهر میانه و پروژه 20 سال بر زمین مانده سدسازی

شناسهٔ خبر: 47840 -
اخبار میانه
نماینده مردم میانه در مجلس به مشکل آب آشامیدنی شهر میانه اشاره کرد و گفت: بارها در صحن علنی تاکید کرده و تکرار می‌کنم که آب شرب مصرفی مردم میانه با مشکل مواجه است و برای حل این مشکل پروژه ۲۰ سال بر زمین مانده سدسازی را مسوولان امر تکمیل کنند،بدون شک این پروژه همت وزارت نیرو را می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مهدی اسماعیلی عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی عمده مشکلات مردم را در شیوع اپیدمی کرونا می‌داند و اظهار داشت: در شرایط کنونی بیشترین مشکلات مردم میانه در قالب مسائل آموزشی مطرح شده است با شیوع کرونا با تغییرات آموزشی در کشور مواجه بودیم که حوزه انتخاباتی من از این مشکلات مستثنی نبوده است. اپیدمی کرونا زندگی دیگر را برای مردم رقم زد از آموزش تا معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده اگر بخواهیم معایب و محاسن به محک سنجش بگذاریم؛ کرونا تهدیدی است که قابلیت تبدیل شدن به فرصت دارد.

نماینده مردم میانه در مجلس گفت: آموزش مجازی که  امروزه جایگزین آموزش حضوری شده مشکلاتی را  در بیشتر مناطق روستایی و محروم برای دانش‌آموزان و دانشجویان به همراه داشته است، پهنای اینترنت ضعیف در کنار مشکلات سامانه شاد فرآیند آموزش مجازی را برای دانش‌آموزان و دانشجویان مناطق میانه سخت کرده است البته در نظر داشته باشیم که این مشکلات در کل کشور سایه افکند و تنها نمی‌توانیم بگوئیم، آذربایجان شرقی با این مشکل مواجه بوده است.

بسیاری از دانش‌آموزان مناطق محروم از نمایندگان تبلت می‌خواهند

وی ادامه می‌دهد: کشور در شرایط بحرانی کرونا قرار دارد از مردم خواسته از منزل خارج نشوند حتی در مورد آموزش اما شرایط و امکانات برای ادامه تحصیل مجازی برای مناطق محروم سنجیده نشده است، بسیاری از دانش آموزان با مراجعه به حوزه انتخابی خواستار دریافت تبلت و گوشی هوشمند بودند.

گلایه از بیکاری

اسماعیلی یادآوری می‌کند: شهرستان میانه با نیروی جوان که اکثریت تحصیلکرده هستند از مشکل بیکاری رنج می‌برد، بیکاری در همه جای کشور مشکل آفرین است اما فراموش نکنیم بسیاری از آسیب‌ها را به همراه دارد. 

وی با اشاره به بحران کرونا ادامه می‌دهد: اپیدمی کرونا در تمام شهرهای به سرعت در حال پیش‌رویی است و شهر میانه با کمبود امکانات درمانی مواجه است، ظرفیت اکثر بیمارستان‌های شهر تکمیل شده و دیگر ظرفیت پذیرش بیمار جدید را ندارند،بماند هزینه درمان و تهیه دارو که  به بسیاری از خانواده‌ها فشار می‌آورد.

مشکل آب آشامیدنی مردم میانه

نماینده مردم میانه در ادامه به مشکل آب آشامیدنی شهر میانه اشاره و تاکید کرد: بارها در صحن علنی تاکید کرده و تکرار می‌کنم که آب شرب مصرفی مردم میانه با مشکل مواجه است برای حل این مشکل پروژه ۲۰ سال  بر زمین مانده سدسازی را مسوولان امر تکمیل کنند بدون شک این پروژه همت  وزارت نیرو را می‌طلبد، حق مردم میانه نیست که از آب آشامیدنی کمترین و ابتدایی‌ترین نیاز هر بشر است محروم بماند و با پیامدهای ناگواری همچون بیماری گوارشی و کلیوی روبه رو شوند.

شهر میانه همچنان تشنه است / سد شهریار همچنان بلااستفاده مانده است

نماینده مردم میانه در مجلس بر لزوم حل مشکلات پروژه سد شهریار برای رفع کم آبی در شهرستان میانه تاکید کرد.

مهدی اسماعیلی با اشاره به مشکلات کم آبی در شهرستان میانه و مشکلات به‌وجود آمده به تبع کمبود آب، تصریح کرد: متاسفانه کمبود آب در استان آذربایجان‌شرقی به‌ویژه شهرستان میانه باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی برای مردم شده که لازم است، مسوولان استانی و محلی برای حل این مشکل اقدامی عملی در سریع‌ترین زمان ممکن صورت دهند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در راستای پیگیری امور آب شهرستان میانه و بررسی میزان پیشرفت پروژه سد شهریار با حضور در محل احداث این سد از موقعیت پایین‌دستی و اراضی مخزن سد و نیز راه‌های دسترسی بازدید به عمل  آمد تا در سریع‌ترین زمان با اتمام این پروژه مشکلات آبی این شهرستان مرتفع شود.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، متذکر شد: با توجه به مشکلاتی که در روند احداث سد شهریار وجود دارد، دولت باید مشکلات را تقلیل بخشیده و راهکاری برای حل این مشکلات در نظر بگیرد تا بتوان در زمان مقرر این پروژه افتتاح شود و آبرسانی به مردم میانه صورت گیرد.

گردشگری مغفول مانده میانه / 23 پل تاریخی در مرحله نابودی

اسماعیلی ادامه می‌دهد: استان آذربایجان‌شرقی به لحاظ باستانی و زیست‌محیطی از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است که متاسفانه به ‌لیل بی‌مهری متولیان در خطر نابودی قرار دارد، حتی نتوانسته با سرمایه‌گذاری روی این اماکن تاریخی در بحث گردشگری حداقلی سرمایه‌گذاری کند، به فرض مثال پلدختر و ۲۳ پل از جمله اماکن تاریخی هستند که قدمت آنها به دوره صفویه باز می‌گردد و به‌دلیل بی‌توجهی وزارتخانه گردشگری در مرحله نابودی هستند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم از مشکلات راه‌های ریلی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید در استان آذربایجان‌شرقی صورت پذیرد؛ توسعه راه‌های ریلی استان است که با توجه به قرار داشتن راه‌های ریلی در شهرهای میانه، بستان‌آباد و تبریز می ‌توان از تمام ظرفیت آن برای توسعه امر گردشگری و جابه‌جایی ایمن مسافران استفاده کرد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون