اعتصاب در کارخانه‌های ماسه‌شویی میانه

شناسهٔ خبر: 47835 -
اخبار میانه
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اعتصاب کارخانه‌های ماسه‌ شویی برای افزایش قیمت، ادامه‌ی روند بازسازی خانه‌ها در مناطق زلزله را با مشکل مواجه کرده است.

حسین اکرمی‌وش، صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: این مشکل از هفته‌ها قبل وجود داشت که از صبح امروز نیز تشدید شده است و شن و ماسه‌ای برای ادامه روند ساخت و ساز و ساز موجود نیست.

وی، افزایش قیمت حمل سیمان را از دیگر مشکلات بر سر راه بازسازی و ادامه عملیات عمرانی در مناطق زلزله‌زده در آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت: با وجود توزیع سیمان رایگان، کامیون‌های باربری برای دومین بار متوالی خواهان افزایش قیمت حمل سیمان به مناق زلزله‌زده هستند و به تازگی خواسته‌اند تا هزینه‌ی حمل۳۰ درصد افزایش پیدا کند، هزینه‌ی حمل از متقاضی اخذ می‌شود و باربرها دیگر حاضر به بردن بار سیمان، نیستند.

وی خاطرنشان کرد: آقای استاندار هم در بازدید هفته‌های گذشته در خصوص حل مشکل سیمان طی مکاتبه با شرکت سیمان صوفیان قول مساعدت دادند که فعلا شرایط تغییری نکرده است.

به قافلان سسی به نقل از ایسنا، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مشکل کمبود سیمان و ماسه در شهرستان میانه اظهار کرد: از ۲۹۰۰ واحد سقف چینی شده، دیوار ۲۲۰۰ واحد چیده شده است، اما آن ۷۰۰ واحد به دلیل کمبود مصالح ساختمانی‌ ناتمام مانده‌اند که در صورت تأمین ماسه ۱۰۰ درصد تمام می‌شوند.

وی در ادامه از اخذ ۹۴۰ مورد اعتبار متمم بازسازی شامل ۳۹۰ واحد شهری و ۵۵۰ واحد روستایی بودند، با پیگیری فرمانداران و نمایندگان مجلس با ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض، خبر داد، گفت: ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداثی شهری، ۲۲ میلیارد تومان احداثی روستایی، ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان احداثی تعمیری و ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان معیشتی، است.

وی خاطرنشان کرد: ۹۹۳ اعتبار تعمیری و ۹۴۰ اعتبار معیشتی اخذ شده بود که ۱۹۱ اعتبار شهری ابلاغ و بین شهرستان‌های سراب و میانه توزیع شد، همچنین ۳۴۰ اعتبار روستایی ابلاغ و ۲۶۸ مورد به از آن‌ها به بانک‌ها معرفی شدند.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون