قابل توجه واحدهای صنفی شهرستان میانه

شناسهٔ خبر: 47707 -
اخبار میانه
نظر به افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامتی و همراهی برای مبارزه با این بیماری و جلوگیری از بازگشت مجدد محدودیت ها و تعطیلی احتمالی واحدهای صنفی رعایت موارد زیر الزامی بوده و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر منجر به برخورد قانونی و پلمپ واحد صنفی متخلف خواهد گردید

نظر به افزایش مجدد شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامتی و همراهی برای مبارزه با این بیماری و جلوگیری از بازگشت مجدد محدودیت ها و تعطیلی احتمالی واحدهای صنفی رعایت موارد زیر الزامی بوده و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر منجر به برخورد قانونی و پلمپ واحد صنفی متخلف خواهد گردید: 

1- تمامی واحدهای صنفی سطح شهرستان ضمن ثبت نام و اخذ کد بهداشتی از سامانه salamt.gov.ir ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به واحد صنفی خود می باشند. 

2- تمامی مدیران و کارگران و کارکنان شاغل در واحدهای صنفی ملزم به استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده می باشند. 

3- برابر مصوبه ی ستاد کرونا واحدهای صنفی ملزمند از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری نمایند. 

4- رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای کارکنان شاغل در واحدهای صنفی و نیز مشتریان اجباری می باشد. 

5- رستوران ها ، غذاخوری ها،طباخی ها، اغذیه فروشی ها، فست فودها، پیتزا فروشی ها، کافی شاپ ها، آبمیوه فروشی ها و بستنی فروشان و رسته های مشابه فقط بصورت بیرون بر فعال بوده و از پذیرش مشتریان در داخل مغازه و ارائه خدمات تاکیداً خودداری نمایند. 

6- آرایشگاه های زنانه و مردانه و سالن های زیبایی ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، بصورت تعیین وقت قبلی به مشتریان ارائه خدمات نموده و از تجمع مشتریان در واحد صنفی خوددار نمایند. ضمنا استفاده از ماسک برای متصدیان و مشتریان الزامی می باشد. 

7- بنگاه های معاملات ملکی و نمایشگاه های فروش خودرو نیز از تجمع افراد در داخل واحد صنفی خودداری نموده و حداکثر سه نفر می توانند با زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به یکدیگر در داخل مغازه حضور داشته باشند. 

8- فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای نیز ملزم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین مشتریان و نیز امکان ضدعفونی دست و سطح برای سبدها و چرخ های مورد استفاده در فروشگاه ها و نیز امکان استفاده از دستکش یک بار مصرف برای مشتریان می باشند. ضمنا از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری نمایند. 

9- واحدهای صنفی مستقر در بازار، پاساژها . مجتمع های تجاری مسقف از ارائه خدمات به مشتریان فاقد ماسک خودداری نموده و ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی توسط متصدیان، مراجعین به این مکان ها را نیز تشویق به استفاده از ماسک نمایند. 

10- برابر مصوبه ستاد کرونا فعالیت تالارها و برگزاری مراسمات و نیز قهوه خانه ها و قلیان سراها و چایخانه هاهمچنان تعطیل می باشد. 

11- نانوایی ها نیز ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی کماکان از ورود مشتریان به داخل واحد صنفی خودداری نموده و مشتریان نیز ملزمند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی نسبت به تهیه نان مصرفی خود اقدام نمایند. 

12- واحدهای چاپ و تکثیر نیز فقط می توانند اعلامیه درگذشت روز اول را بدون قید ساعت تشییع جنازه و به منظور اطلاع رسانی فوت و حداکثر در 50 برگ چاپ نمایند و از چاپ و تکثیر اطلاعیه های اولین پنج شنبه و چهلم و سالگرد و .. خودداری نمایند. برابر مصوبه ای ستاد کرونا تشییع جنازه افراد متوفی فقط با حضور حداکثر 15 نفر از نزدیکان درجه یک انجام خواهد گرفت و از حضور سایر منسوبین و آشنایان در مراسم تشییع جلوگیری بعمل خواهد آمد.    

توجه: به اطلاع اصناف و کسبه می رساند در صورت افزایش روند شیوع بیماری کرونا امکان بازگشت محدودیت های شدیدتر از جمله تعطیلی مجدد مغازه ها دور از امکان نمی باشد فلذا  ضمن تشکر از متصدیان واحدهای صنفی که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و در جهت کاهش روند شیوع بیماری کرونا تلاش می نمایند اعلام می گردد: این اطلاعیه در حکم ابلاغ کتبی بوده و در صورت مشاهده موارد خلاف در واحدهای صنفی ، بار اول منجر به پلمپ 5 روز ، بار دوم 10 روز و در بار سوم ابطال پروانه کسب واحد صنفی متخلف خواهد گردید. 

کمیته مبارزه با کرونای اصناف شهرستان میانه

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون