کرونا با قدرت به آذربایجان شرقی بازگشت

طی 24 ساعت گذشته 3 مورد مثبت کرونا در میانه

شناسهٔ خبر: 47423 -
اخبار میانه
آذربایجان شرقی و شهر تبریز در هفته‌های گذشته جزو مناطق سفید و زرد کرونایی بودند ولی چند روزی است کرونا با قدرت دوباره به این استان بازگشته و شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا هستیم.

به گزارش قافلان سسی به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس آمارهای موجود از روز ۳۱ فروردین سیر نزولی بیماری کووید ۱۹ در استان آذربایجان شرقی ثبت شد و به طوری که در دو هفته ابتدایی اردیبهشت ماه ۲۵ درصد کاهش در افراد با علائم مثبت کرونا به ثبت رسید ولی بعداز آن با عادی شدن شرایط و عدم توجه مردم به پروتکل‌های بهداشتی و افزایش ورود گردشگران به این استان در تعطیلات خردادماه این روزها وضعیت این استان خطرناک اعلام شده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت کرونایی آذربایجان شرقی پس از استان خوزستان به شرایط قرمز رسیده است.

با اینکه شرایط این استان در وضعیت قرمز بوده و هر روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان به کرونا هستیم ولی در این بین مردم چندان توجهی به هشدارهای مسئولان و مدیران علوم پزشکی ندارند و این می‌تواند وضعیت را بدتر از گذشته کند.

افزایش ورود مسافران به آذربایجان شرقی

افزایش ورود مسافران به استان و عدم توجه به فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا است که متأسفانه مردم هنوز قبول ندارند که گسترش ویروس وجود دارد و این ویروس با کسی شوخی ندارد.

متأسفانه در خردادماه با افزایش تعداد مراجعان، بستری و فوتیان در اثر کرونا مواجه هستیماین بی توجهی‌ها تا جایی پیش رفته است که متأسفانه در خردادماه با افزایش تعداد مراجعان، بستری و فوتیان در اثر کرونا مواجه هستیم.

با اینکه طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در روزهای پایانی اردیبهشت ماه با کاهش تعداد مبتلایان، بستری‌شدگان و فوتی روبه رو بودیم ولی در دو هفته پایانی خرداد تعداد مبتلایان شناسایی شده، بستری‌شدگان و متوفیان افزایش یافته است که اگر به نکات تذکر داده شده توجهی نشود قطعاً این آمار هر روز افزایش خواهد یافت.

کانال تلگرامی قافلان سسی اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون