مدیر جهاد کشاورزی میانه:

مبارزه با آفت کرم سیب طی 3 مرحله در 7 هزار هکتار از باغ‌های درختان سیب شهرستان

شناسهٔ خبر: 47402 -
اخبار میانه
مبارزه با آفت کرم سیب طی 3 مرحله در 7 هزار هکتار از باغ‌های درختان سیب شهرستان میانه بر علیه نسل اول، دوم و سوم آفت فوق  انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میانه، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه میانه گفت: زمان مبارزه با این آفت در هر بخش براساس شرایط آب وهوای آن از سوی واحد حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی اعلام شده است.

مهندس شهرام ایرانی پور بیان کرد: کنترل کرم سیب بدون استفاده از آفت‌کش‌ها امکان‌پذیر نیست و برای مبارزه با این آفت 3 مرحله سم‌پاشی انجام می‌شود که هم‌اکنون مرحله اول آن در حال انجام است. کرم سیب مهم‌ترین آفت میوه‌های دانه‌دار محسوب می‌شود و آفت جهانی است که در همه مناطق ایران نیز دیده می‌شود.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان میانه ادامه داد: باغداران مي توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر و مقابله با آفت كرم سيب به واحد حفظ نباتات مدیریت و یا به كلينيك هاي گياه پزشكي مراجعه كرده و با تأمين سموم مورد نياز از فروشگاههاي مجاز نسبت به سمپاشي باغ هاي خود اقدام كنند.

ایشان در ادامه افزودند: 7 هزار هکتار باغ سيب در شهرستان وجود دارد كه سالانه بیش از 180هزار تن سيب از باغ‌هاي شهرستان برداشت ميشود.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون