مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خبر داد:

پروژه محورکریق - آرموداق در شهرستان نیر با تامین اعتبار امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید

شناسهٔ خبر: 47395 -
اخبار میانه
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: پروژه احداث محورکریق - آرموداق در شهرستان نیر با تامین اعتبار مورد نیاز امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید از پروژه احداث راه ارتباطی کریق - آرموداق در شهرستان نیر با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اهمیت تکمیل جاده ارتباطی کریق – آرموداق برای دسترسی راحت و کوتاه کردن مسافت شهرستان نیر به میانه و مرکز کشور، امسال ادامه عملیات اجرایی این پروژه را شروع نمودیم و در حال حاضر نیز با جدیت هر چه تمام در حال اجرا است.

وی گفت: طول کل محور کریق - آرموداق از شهرستان نیر تا شهرستان میانه حدود100 کیلومتر است و پروژه احداث محور کریق به آرموداق20 کیلومتر می باشد که از این مقدار ۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل و ۱۲ کیلومتر در حوزه استان آذربایجان شرقی قرار دارد، امید می رود عملیات اجرایی این پروژه نیز از سمت میانه توسط راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی بزودی آغاز و شاهد اتمام عملیات احداث و بهره برداری از این پروژه باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه خبر دادو افزود: با پیگیری استاندار محترم و دکتر نیکزاد نماینده محترم مردم اردبیل– نیر– نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی برای تکمیل پروژه محور کریق – آرموداق مبلغ 11500 میلیون ریال تامین و تخصیص داده شد و امیدواریم با پیگیری نمایندگان محترم و این اداره کل مابقی اعتبار و تخصیص به مبلغ 500 میلیارد ریال، بزودی مشکل منابع مالی پروژه حل گردد.

حیدری افزود: سال گذشته آسفالت ریزی۴ کیلومتر در حوزه استان اردبیل به اتمام رسید و عملیات خاکریزی وخاکبرداری بقیه مسیر نیز انجام شده و هم اکنون در مرحله زیرسازی می باشد و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز که در حدود 500 میلیارد ریال می باشد امسال بتوانیم این پروژه را تکمیل و در حوزه استحفاظی استان اردبیل آماده بهره برداری کنیم.

لازم بذکر است با بهره‌ برداری از این محور مواصلاتی، گردشگران می توانند از جذابیت‌های شهرستان نیر، سرعین و دیگر شهرهای استان اردبیل و نیز زیبایی های کندوان، میانه و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی استفاده کنند.

 

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون