نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم:

جعل مدرک، آفت بزرگ نظام آموزشی کشور است

شناسهٔ خبر: 47363 -
اخبار میانه
نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم، با بیان اینکه جعل مدرک آفت بزرگ نظام آموزشی کشور است، گفت: باید درحوزه آموزشی قاطعانه ورود کنیم و با ایجاد نظارت سیستماتیک مانع هر گونه سواستفاده در حوزه آموزشی و جعل مدرک شویم.

مهدی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه انتشار خبری مبنی بر کشف تعداد زیادی مدرک جعلی در میدان انقلاب، گفت: یکی از اقدامات زشت در حوزه آموزش، جعل مدرک تحصیلی است که به انحاء مختلف در جامعه وجود داشته و یکی از علل بی‌توجهی به علم و دانش است.

دانشگاه‌ هنوز به محل سرمایه ملی تبدیل نشده است

وی با اظهار تاسف از اینکه دانشگاه‌ هنوز به محل سرمایه ملی تبدیل نشده است، افزود: متاسفانه  آموزش در کشور مورد بی‌مهری قرار گرفته و جایگاه واقعی خودش را از دست داده و مردم از هر طریقی به دنبال گرفتن مدرک برای ارائه هستند.  به همین دلیل هم علم و دانش  با جعل مدرک مورد سواستفاده قرار می‌گیرد. 

هیچ سیستم نظارتی برای نحوه صدور مدرک‌ها وجود ندارد

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم  با تاکید بر اینکه اخذ مدرک در کشور ما بسیار آسان است، تصریح کرد: در حقیقت هیچ نظارت علمی بر کیفیت فعالیت‌های پژوهشی منتهی به اخذ مدرک صورت نمی‌گیرد. بنده معتقدم باید تمامی منافذ سوء استفاده از مدرک‌های جعلی، پایان‌نامه‌ و رساله‌های کپی شده با ابزارهای کنترلی صحیح بسته شود. 

اسماعیلی با اشاره به اینکه  پایان نامه اعتبار علمی  یک دانشگاه‌ها، موسسه‌های غیر انتفاعی و افراد است، عنوان کرد: نبود ابزار کنترلی مناسب موجب شده بخش زیادی از  پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها کپی شده از منابع مختلف و بدون درج منبع ارائه شود. از طرفی نبود نظارت سیستماتیک نیز باعث شده سابقه پایان نامه‌ها  به خوبی مشخص نشده و جعل مدرک نیز به راحتی امکان پذیر باشد. 

نماینده مردم میانه در مجلس یازدهم، با بیان اینکه جعل مدرک آفت بزرگ نظام آموزشی کشور است،  خاطرنشان کرد: باید درحوزه آموزشی قاطعانه ورود کنیم و با ایجاد نظارت سیستماتیک مانع هر گونه سواستفاده در حوزه آموزشی و جعل مدرک شویم.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون