مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه خبر داد

توزیع 14600 اصله نهال گل محمدی و پسته در میانه

شناسهٔ خبر: 47266 -
اخبار میانه
مدیر جهاد کشاورزی میانه از تامین و توزیع ۱۴ هزار و ۶۰۰ اصله نهال گل محمدی و پسته در راستای صرفه جویی از منابع آب و توسعه کشت گیاهان دارویی در شهرستان میانه خبر داد.

به گزارش قافلان سسی به نقل از ایسنا؛ شهرام ایرانی‌پور با اعلام این خبر، اظهار کرد: امسال بیش از 15هکتار از باغات و اراضی دیم و آبی با نهال‌های یارانه‌ای گل محمدی و پسته زیر کشت رفته است.

وی با اشاره به آغاز کاشت نهال در سطح شهرستان طی دو ماه گذشته، گفت: با در اختیار قرار دادن نهال یارانه‌ای و حفر چاله برای کاشت تاکنون بیش از ۱۶ هزار و ۶۰۰ اصله نهال گل محمدی و پسته را توزیع و در زمینی بالغ بر 15هکتار با همکاری مردم و باغداران کاشته شده است.

وی افزود: تمامی مراحل و امورات کاشت نهال و حفر چاله با نظارت واحد باغبانی و مراکز هشت‌گانه جهادکشاورزی شهرستان میانه انجام می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، ایرانی پور اظهار کرد: کشت گل محمدی، زعفران و درختان کم آب بر (پسته، بادام، سنجد ) در شهرستان میانه از ظرفیت‌های جدید به شمار می‌رود و توسعه کشت آن‌ها به سرعت در حال انجام است؛ مدیریت جهاد کشاورزی نیز سعی در توسعه کشت گیاهان دارویی در اراضی وکشت درختان کم آب بر دارد.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون