فرماندار ویژه میانه در جلسه مدیریت و مبارزه با کرونا:

عادی انگاری از سوی مردم سیر صعودی شیوع را سبب می شود

شناسهٔ خبر: 47242 -
اخبار میانه
در بحث شیوع بیماری کرونا، اگر با عادی انگاری از سوی مردم و مسوولین مواجه شویم شاهد سیر صعودی بیماری خواهیم بود. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در بحث شیوع بیماری کرونا، اگر با عادی انگاری از سوی مردم و مسوولین مواجه شویم شاهد سیر صعودی بیماری خواهیم بود. 

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری؛ محمدرضا مشایخی در جلسه مدیریت و مبارزه با کرونا بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی فردی و عمومی، بهداشت محیط، فاصله گذاری اجتماعی، عملی و هوشمند، عدم ترددهای غیر ضروری تاکید کرد و گفت: اگر این موارد از سوی اقشار مختلف مردم، کسبه، بازاریان و ادارات مختلف رعایت شده و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی لازم اعمال شود شاهد مدیریت، کنترل و در نهایت قطع زنحیره ی کامل شیوع خواهیم بود. 

وی به اقدامات شهرستان در حوزه مقابله و پیشگیری و همیاری، خیرین، تولیدی ها با تولید داوطلبانه محلول های ضدعفونی، الکل، دستکش و ماسک بیش از نیاز شهرستان و درخواست از استان برای صادر به سایر شهرستانها اشاره کرد و افزود: باید وضعیت تولید این مواد و تجهیزات را در شهرستان ثابت نگهداریم تا در فصل پاییز که شاید بیماری کرونا با آنفولانزای فصلی همراه شده و یا شاید هم از بین رفت هیچ دغدغه نداشته باشیم. 

فرماندار ویژه میانه با بیان برخی حرکتهای معاندوار و شاید بالاتر از آن در داخل که در بین مردم ایجاد نگرانی و دغدغه می کنند این امر را معصیتی بزرگ خواند و تصریح کرد: باید مردم را ز استرس و آشفتگی دور سازیم زیرا یکی از عوامل تاثیر گزار و تشدید کننده بیماری استرس و نگرانی است.

وی با اشاره به افتتاح نقاهتگاه برای بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان به همت سپاه عاشورا، بیمارستان شهید محلاتی تبریز و هماهنگی امور از طریق این معاونت استانداری و سپاه ناحیه میانه، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری و سایر ادارات خدمات رسان با تمامی تجهیزات و کادر مجرب را سبب تکمیل دوره درمان و در نهایت قطع زنجیره شیوع عنوان نمود.

مشایخی در پایان از اعضای ستاد پیشگیری و مقابله، امام جمعه محترم و دادستان عمومی و انقلاب میانه، شبکه بهداشت و درمان، سپاه، نیروهای بسیج، نیروهای نظامی، انتظامی، بانک ها، ادارات خدمات رسان و سایر دستگاهها، مردم، خیرین، سرمایه گزاران و تولید کنندگان، اصناف، کسبه و بازاریان که به نوعی یاریگر شهرستان و ما در امر مدیریت، کنترل و شیوع بیماری بودند تقدیر و تشکر نمود.

۲۰۲۰۰۵۰۷ ۰۸۵۱۴۳

IMG 8330

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون