بخشدار جدید بخش ترکمانچای منصوب شد

شناسهٔ خبر: 47238 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به زلزله رخ داده در نیمه دوم آبان سال 98 روستای بخش های ترکمانچای و کندوان که شدت خسارات بالا بود بر ضرورت اتمام آواربرداری و تسریع در بازسازی و مقاوم سازی مساکن روستاهای زلزله زده در بخش های ترکمانچای و کندوان تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به زلزله رخ داده در نیمه دوم آبان سال 98 روستای بخش های ترکمانچای و کندوان که شدت خسارات بالا بود بر ضرورت اتمام آواربرداری و تسریع در بازسازی و مقاوم سازی مساکن روستاهای زلزله زده در بخش های ترکمانچای و کندوان تاکید کرد.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه؛ محمدرضا مشایخی در آیین تکریم و تودیع بخشدار جدید ترکمانچای میانه با بیان اینکه 75 درصد امورات در بخش های ترکمانچای و کندوان به اتمام رسیده  است.

وی همچنین به برگزاری انتخابات در شهرستان با توجه به مسدود بودن راهها بنابر شرایط اقلیمی، شیوع جهانی کرونا و مسائل پیش روی زلزله اشاره کرده اضافه نمود: علی رغم تمامی مسائل با مساعدتهای ویژه استان شاهد برگزاری انتخابات با مشارکت نزدیک به 50 درصدی مردم شهرستان بودیم.

مشایخی در ادامه با ارائه گزارشی از روند شیوع ویروس کرونا در شهرستان از اختصاص بیمارستان  برکت امام(ره) میانه به بیماران کرونایی گفت: در خصوص مدیریت و کنترل و مقابله با بیماری طبق مقتضیات شهرستان، مصوبات استانی و کشوری به نحو مطلوب عمل نموده ایم.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه از اول شیوع بیماری 629 نفر تا بحال بستری شده بودند که از این تعداد 358 نفر مثبت تشخیص داده شدند گفت: 536 نفر از کل 629 نفر از بیمارستان مرخص و در حال حاضر 40 نفر در بیمارستان در شرایط عادی بستری هستند و متاسفانه تا به حال 33 نفر فوتی داشتیم.

وی همچنین به افتتاح نقاهتگاه بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان اشاره کرده و افزود: این نقاهتگاه با تمامی تجهیزات و امکانات آماده بوده با اکیپ درمانی کامل به ارائه خدمات خواهند پرداخت تا شاهد تکمیل دوره درمان و قطع زنجیره بیماری باشیم.

مشایخی در پایان از زحمات رسول یعقوبی بعنوان بخشدار سابق ترکمانچای در ساماندهی امور زلزله سال 98، برگزاری انتخابات، مسائل کرونا و امورات جاری بخش ترکمانچای تقدیر نموده برای ابوالفضل حسینجانی در سمت بخشدار جدید ترکمانچای آرزوی توفیق نموده اظهار امیدواری کرد که با همراهی شوراهای اسلامی و مسئولین و مردم و همت و تلاش مضاعف در راستای توسعه هر چه بیشتر بخش ترکمانچای با توجه به ظرفیتها و شاخصهای ویژه بخش گام بردارند.

مدیر کل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی مدیریت و کنترل مطلوب شیوع ویروس کرونا  از جمله در شهرهای پرتراکمی مانند میانه را نتیجه مدیریت خوب فرمانداران، همکاران ستاد و سایر مسوولین و همراهی مردم و در راس آنها مدافعین سلامت عنوان نموده بر تفاوت شهرستان میانه با سایر شهرستانهای استان به لحاظ وسعت، گستردگی، تعدد روستاها، فاصله از مرکز و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت و غیره اشاره کرده گفت: خوشبختانه در شهرستان  میانه ویروس به خوبی در چنگ نظام مدیریتی شهرستان است و از این بابت از مدیریت آقای فرماندار تشکر می کنیم.

مرتضی محمدزاده به بحث شایسته سالاری در انتصابات از سوی وزارت کشور اشاره کرده افزود: شاخصهایی از جمله تحصیلات بالای مرتبط با انتصابها، اشرافیت به منطقه و بومی بودن، تجربه کار و غیره از مواردی است که آقای حسینجانی بعنوان بخشدار جدید ترکمانچای دارا هستند و امیدوارم با دیدی متفاوت به بخش ترکمانچای که در میان 45 بخش استان واقعا متفاوت است بتوانند آغاز به کار نموده و در این پست حاکمیتی سیاسی به خوبی  ایفای نقش کرده و ارتباط عمیقی با لایه های مختلف اجتماعی در بخش برقرار کنند.

وی تاکید کرد: نگرش ها باید بر مبنای توسعه انسانی باشد و اگر با نگرش توسعه انسانی به پیش برویم در تمامی جوانب به توسعه دست خواهیم یافت که توسعه فیزیکی یکی از آنهاست.

محمدزاده در پایان از زحمات رسول یعقوبی بخشدار سابق ترکمانچای تقدیر و برای حسینجانی در این سمت آرزوی توفیق نمود.

در پایان با اهدای لوح و هدایایی از زحمات رسول یعقوبی تقدیر و حکم انتصاب حسینجانی به سمت بخشدار جدید ترکمانچای به وی اهدا شد.

IMG 8316IMG 8316IMG 8316

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون