در ستایش سعید مهری

ستاره‌ی روزهای تاریک شهرمان

شناسهٔ خبر: 47651 -
یادداشت
پسری که نیامده بود تا له شود، جنگید، دوید و عرق ریخت و خب در فوتبال، قهرمانان اینگونه متولد می‌شوند.

اواسط لیگ برتر ۹۷-۹۸ بود که بازی های ستاره خط میانی ماشین‌سازی، چشم ها را به خود خیره کرد. نمایش همیشه درخشان بازیکن شماره ۸۸ احتمال انتقال وی به تیم‌های بزرگ تر را می‌داد، پایان لیگ پیش‌بینی‌ها را به پایان رساند و تراکتور این بازیکن ۲۳ساله را به عنوان یکی از اولین خریدهای پیش فصل به تیم خود اضافه کرد؛ این پسر خوش تکنیک و شوتزن کسی نبود جز سعید مهری.

بازیکن محجوب میانه‌ای تراکتور با اینکه یکی از ستون‌های تیم ساکت الهامی است اما آنچنان که باید و شاید به او پرداخته نشده است. سعید بر خلاف اینکه قواعد هیاهو و بازی در فضای مجازی را بلد نیست، نمی‌تواند موهایش را زرد کرده یا داخل زمین با تعصب نمایشی به تیم ضربه بزند، اما خوب یاد گرفته است که چگونه با تمرین و استمرار خودش را از سکو و نیمکت جدا کرده و به ستون تیم بدل شود. پسری که نیامده بود تا له شود، جنگید، دوید و عرق ریخت و خب در فوتبال، قهرمانان اینگونه متولد می‌شوند.

بازی‌های درخشان مهری، علاوه بر اینکه تیم را در لیگ به رتبه چهارم رساند، گل سرنوشت سازش در نیمه نهایی جام حذفی، قهرمانی در این مسابقات و سهیمه مستقیم آسیا را نیز برای آذربایجان به ارمغان آورد. در بزرگی کار سعید مهری همین نکته بس که فعلا تنها میانه‌ای در سطح اول لیگ ایران و نیز اولین فوتبالیست اهل میانه است که در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا به میدان خواهد رفت.

مهری بعد از اینکه در دقایق اندک پایانی هفته‌های نخست وارد زمین شد، برای حضور در ترکیب اصلی تا هفته دوازدهم منتظر ماند ولی برخلاف نمایش‌های قابل قبول _به جز بازی با فولاد که ضعیف‌ترین بازی نامبر8 تراکتور در این فصل بود_ سعید پس از سه بازی پیاپی از ترکیب اصلی خارج شد که نتیجه آن دریافت ۹ گل در ۷ مسابقه و ۲ باخت بود.

استارت روزهای خوب تراکتور از هفته‌ی بیست و دوم با بازگشت سعید به ترکیب اصلی زده شد، جایی که در ۹ هفته پایانی لیگ نوزدهم تراکتور در آماری شگفت انگیز فقط و فقط ۴ گل دریافت کرد. زمانی می‌شود به بزرگی این کار پی برد که بدانیم این رکورد در تقابل با استقلال، سپاهان، شهرخودرو و فولاد به‌دست آمده است؛ این اتفاق هم میسر نمی‌شد جز با شاه‌مهره‌ی این روزهای تراکتور، ژنرال خط میانی، عالی‌جناب مهری با میانگین نمره ۶.۴۸ در ۲۰ بازی!

وسط این همه غم و خشم و ناامیدی که از در و دیوار می‌‌ریزد، باید قدردان این پسر باشیم که اندکی حال‌مان را تغییر داد، پس سعیدخان خسته نشو و با حفظ همین فرم عالی و نتیجتا یک ترانسفر خوب به اروپا، خودت را به تیم ملی تحمیل کن که برای پیشرفتت رویاهای بسیاری در سر داریم.

گود لاک سعید، مین یاشا

 

آمار: متریکا

دیدگاه هاپربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات