بلاتکلیف، مثل جاده میانه هشترود

شناسهٔ خبر: 47582 -
یادداشت
بعد از به­سازی قسمتی از مسیر در 10 سال پیش، باقی مسیر همیشه با وعده­ ی تاریخ نامعلوم به محاق رفت و هرسال دوبار با آسفالت سرد و مرده، به اصطلاح لکه­ گیری و در واقع سرمایه­ سوزی شد.

17 خرداد بود که بالاخره عملیات طلسم شده ­ی زیرسازی و تکمیل 6 کیلومتری مسیر میانه به هشترود آغاز شد، عملیاتی با قول معاون وزیر مبنی بر اتمام تا شهریور ماه!

این مسیر پر دردسر که راه مواصلاتی بیش از 50 روستای میانه را شامل می شود در 15 سال اخیر همیشه مورد کم لطفی مسئولان قرار گرفته است، بعد از به­سازی قسمتی از مسیر در 10 سال پیش، باقی مسیر همیشه با وعده­ ی تاریخ نامعلوم به محاق رفت و هرسال دوبار با آسفالت سرد و مرده، به اصطلاح لکه­ گیری و در واقع سرمایه­ سوزی شد.

حالا عملیات فوق بعد از کشاکش فرماندار و نماینده که در تلاش بودند پروژه را به نام خود بزنند، بعد از نزدیک به 20 روز از آغاز پروژه و برداشتن لایه فوقانی  نیمی از مسیر _از روستای داشکسن تا قاسم درق_ یک ماهی می­ شود که پروژه خوابیده و هیچ دستگاهی در حال انجام فعالیت نیست که خب با وعده مسئولین مبنی بر اتمام تا آخر شهریور ماه مغایرت دارد؛ دقیقا مثل پروژه­ ی اتمام و بهره برداری از پل قوری چای، ظرف ۳ ماه که در 13 خرداد ماه وعده داده شد.

اهالی صبور روستاهای این مسیر و هم­چنین خیل عظیم کارمندان میانه ­ای شاغل در هشترود، امسال علاوه بر تحمل خرابی نصف باقیمانده­ ی مسیر و صعب العبور بودن مسیر در زمستان، باید خود را برای تردد در مسیر گل آلود و سنگلاخی 3،4 کیلومتری آماده کنند، وضعیتی که غیرقابل تحمل­ تر از تردد در مسیر سنگلاخی و پر از گرد و خاک کنونی است. در هر عبور رانندگان از جاده اگر به زمزمه­ شان دقیق شویم می­ شنویم که: از طلا بودن پشیمان گشته­ ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.

این مسیر متاسفانه هیچوقت پتانسیل های بالقوه­ اش به بالفعل تبدیل نشده است. با توجه به اینکه عملا نمی­ شود مسیر میانه به تبریز _که جاده ترانزیت بین­ المللی است_ را کامیون ممنوع کرد، اما می­ توان با ایجاد مسیرهای جایگزین نظیر مسیر میانه-هشترود-تبریز _با قابلیت افزودن به عرض جاده_ که در ادامه به آزادراه هشترود-مراغه و زنجان-تبریز وصل می گردد، علاوه بر نجات میانه از بن­ بست کنونی، همشهریان عزیز را نیز از قتلگاه میانه-تبریز رهانید؛ و مستلزم این کار حضور فکر قوی و یک مدیر کاربلد در راس کار است.

دوستان عزیز خوب می­ دانید که مدت زمام داریتان بر فرمانداری یا وکالت­تان در مجلس در چشم بر هم­زدنی به پایان می رسد و شما می­ مانید با کوهی از وعده ­های به سرانجام نرسیده؛ خلاصه مثل آن دوستمان نباشید که تیرماه 94 مشکل آب شرب میانه را حل کرد.

دیدگاه هاپربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات