قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار ویژه میانه:

آذربایجان شرقی اولین استان کشور از نظر میزان اعتبار در حوزه راه است

آذربایجان شرقی اولین استان کشور از نظر میزان اعتبار در حوزه راه است
شناسهٔ خبر: 120747 -
اخبار میانه
مسعود سعادتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بهمراه حجت الاسلام عبدالله محمدی امام جمعه میانه به دعوت اهالی روستای دوه داشی از توابع بخش مرکزی میانه در این روستا حضور یافت.

به گزارش قافلان سسی؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در مسجد این روستا در جمع اهالی، گفت: استان آذربایجان شرقی در رتبه اول کشور از لحاظ میزان اعتبارات طی سال گذشته و امسال قرار دارد و در این بین شهرستان میانه از سهم ویژه و بالایی برخوردار است.

مسعود سعادتی در جمع مردم روستای دوه داشی و روستاهای حومه از توابع بخش مرکزی، پس از بازدید از اتمام پروژه زیرسازی راه روستاهای داوند؛ وگند؛ بنیاد آباد؛ باطلاق و دوه داشی و همچنین بازدید از پروژه های دهیاری وگن؛ باطلاق و دوه داشی با اشاره به نگاه ویژه و عدالت محور دولت سیزدهم؛ عملکرد دولت در حوزه راهها بویژه راه روستایی را نشانگر تحقق شعار عدالت محور دولت عنوان نمود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در سایه توجه ویژه استاندار آذربایجان شرقی طی سال گذشته حدود ۵۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان میانه آسفالت شده و امسال نیز در ادامه تکمیل پروژه های راه و با احتساب پروژه های مصوب سال جاری؛ حدود ۱۰۰ کیلومتر راه در دست اجراست که عمدتا راههای روستایی را شامل می شود.

سعادتی با تصریح بر اینکه در حوزه راههای اصلی شهرستان نیز اتفاقات بزرگی رخ داده و خواهد داد از قول استاندار آذربایجان شرقی برای تخصیص اعتباری اضافه از محل سفر هیئت دولت برای راههای میانه جهت جبران عقب ماندگی شهرستان در این حوزه خبر داد.

فرماندار ویژه میانه با اشاره به وسعت شهرستان و وجود روستاهای بسیار و پراکنده؛ احداث راه مناسب را از نیازهای جدی شهرستان خواند و اظهار امیدواری کرد که با همت مسئولین شهرستان و توجه ویژه دولت در حوزه راهداری و راه روستایی شهرستان به سطح مناسب و در خور شان مردم شهرستان برسیم.

امام جمعه میانه نیز در جمع اهالی این روستا، با توجه به ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به بیان اهداف قیام امام حسین(ع) پرداخته، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اهداف قیام حضرت برشمرده، گفت: دشمنان اسلام، امروز سعی در کمرنگ کردن و بی اهمیت جلوه دادن باورهای دینی دارند و جوانان را مورد هدف قرار داده اند.

حجت الاسلام محمدی، حجاب را از ارزش های دین اسلام خوانده، افزود: حجاب، صرفا یک پوشش ساده نیست کما اینکه دشمنان با تبلیغات آن را چنین جلوه می دهند درحالیکه چادر، حجاب و پوشش اسلامی، سپری مقابل هجمه های فرهنگی و اجتماعی، بی عفتی و بی بند و باری است و دشمن به خوبی می داند که حذف حجاب، متلاشی شدن خانواده و جامعه در مقابل سیل عظیمی از معضلات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی جامعه روستایی را جامعه ای عفیف و متدین توصیف کرده، از آنان خواست تا بیشتر از گذشته از حضور مبلغین و روحانیون در برنامه های مذهبی مانند ایام محرم بهره ببرند چراکه حضور آنان سبب روشنگری و تبیین مسائل مختلف است.

مصطفی کوشافر بخشدار مرکزی میانه نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از عملکرد دولت در حوزه راه بخش مرکزی و پروژه های دهیاری پرداخت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات