کپشن چیست؟

شناسهٔ خبر: 90413 -
رپرتاژ آگهی
کپشن چیست؟ شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران وجود داشته باشد که کپشن چیست؟ اگر اهل پست گذاری در شبکه‌های اجتماعی بوده باشید بارها برایتان پیش آمده است که بخواهید ویدئو یا تصویری را من...

شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران وجود داشته باشد که کپشن چیست؟

 اگر اهل پست گذاری در شبکه‌های اجتماعی بوده باشید بارها برایتان پیش آمده است که بخواهید ویدئو یا تصویری را منتشرکنید که برای جذابیت بیشتر باید از کپشن استفاده کنید.

کپشن‌ها نه تنها در اینستاگرام بلکه در اغلب شبکه‌های اجتماعی کاربرد بوده و باعث افزایش بازدید پست نیز خواهد شد.

اگر از افرادی هستید که به تازگی اقدام به راه‌اندازی پیج در اینستاگرام نموده‌اید بهتر است کپشن نویسی حرفه‌ای را فرا بگیرید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید.

کپشن می‌تواند یک متن کوتاه و معنی دار باشد و یا یک متن طولانی که شامل معرفی کالا و خدمات است.

قبل از اینکه ترفندهای کپشن نویسی را یاد بگیرید باید یک اکانت اینستاگرام دراختیار داشته باشید که این اکانت را میتوانید با خرید پیج اینستاگرام تهیه کنید.

اغلب افراد اگر یک پست جذاب را تماشا کنند حتما کپشن آن را نیز مطالعه خواهند کرد بخاطر همین سعی کنید در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید.

کپشن چیست و در کدام یک از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود؟

دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام جزو پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران هستند که کاربران قادرند در آنجا اقدام به نوشتن کپشن کنند.

کپشن با نام دیگر Caption نیز شناخته می‌شود که برای رساندن مفهوم پست‌ها از آن استفاده می‌شود.

البته لازم به ذکر است کپشن نویسی نه تنها در تلگرام و اینستاگرام بلکه در شبکه‌های مجازی دیگری همچون توئیتر نیز کاربرد دارد که شما حتما باید از آن استفاده کنید.

شبکه‌هایی نظیر اینستاگرام این امکان را برای کاربر فراهم نکرده‌اند که بتوانند به تنهایی اقدام به نوشتن کپشن و انتشار آن کنند، در اینستاگرام اغلب کپشن ها به همراه یک تصویر یا ویدئو بوده اما در تلگرام و توئیتر شما قادر به نوشتن و ارسال کپشن بدون عکس و فیلم هستید.

حد مجاز نوشتن کپشن اینستاگرام

 

هر شبکه مجازی مقدار مشخصی را برای نوشتن کپشن تعیین کرده است.

برای مثال شما در اینستاگرام قادر به ارسال کپشن تا 2 هزار کاراکتر هستید. برای هشتک نیز کاربران محدودیت 30 عدد کاراکتر را دارند که می‌توانند در زیر کپشن قرار دهند.

پس از فراگیری این‌ که کپشن چیست و چه کاربردی دارد.

سعی کنید از کپشن های کوتاه و معنادار استفاده کنید زیرا اغلب کاربران اقدام به خواندن کپشن های طولانی نمی‌کنند.

سعی کنید تنها در صورتی از کپشن طولانی استفاده کنید که نیاز به معرفی یا بررسی کالا و خدمات دارید در غیر این صورت کپشن های کوتاه و عمیق طرفداران بیشتری دارند.

 

اهمیت نوشتن کپشن در اینستاگرام

 

بارها برای شما پیش آمده است که یک پست جذاب را در اینستاگرام تماشا کرده‌اید و بلافاصله به سراغ کپشن آن می‌روید.

کپشن یا همان توضیحات اگر در زیر پست نوشته نشوند به مرور از مخاطبان شما کاسته می شود بخاطر همین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سعی کنید در نوشتن کپشن دقت کنید که به پست مرتبط باشد.

کپشن های مرتبط با پست جذابیت بالاتری داشته و مخاطبان بیشتری نیز دارد. همیشه یاد بگیرید در بخش بیوگرافی از کپشن زیبا استفاده کنید.

هیچ تفاوتی ندارد از چه شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید تلاش کنید همیشه کپشن‌های پرمخاطب تایپ و منتشر کنید.

اگر قصد حذف اکانت خود در اینستاگرام را دارید میتوانید آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام را مشاهده کنید.

یک کپشن خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

حالا که پاسخ مناسبی برای سوال کپشن چیست پیدا کرده‌اید، اگر از پیج پرمخاطبی بهره می‌برید همیشه به کپشن اهمیت دهید و از مطالب مفید استفاده کنید.

برای نوشتن کپشن خوب همیشه پارامترهایی را در ذهن داشته باشید و تمامی کپشن ها را مطابق با این پارامترها تایپ کنید و انتشار دهید.

 

ویژگی های یک کپشن خوب

 • کوتاه و مختصر نوشته شده است.
 • متن جذابی دارد.
 • از ایموجی و شکلک در آن استفاده شده است.
 • در انتها و بین کلمات از هشتک مرتبط استفاده شده است.
 • موضوع کپشن با محتوای پست مرتبط است.

کپشن چیست؟ چگونه یک کپشن حرفه ای بنویسیم.

 

تفاوتی ندارد پیج شما شخصی باشد یا تجاری در هر حال باید نحوه نوشتن کپشن را فرا بگیرید تا در جذب فالوور بیشتر موفق شوید.

اینستاگرام بیش از 700 میلیون کاربر داشته که هر کدام علایق خاص خود را دارند.

 

کپشن نویسی حرفه‌ای:

 

 1. همواره مخاطبان خود را در نظر داشته باشید و از کپشن‌هایی استفاده کنید که متناسب با علایق آن‌ها باشد. قبل از نوشتن کپشن باید مخاطبان خود را شناسایی کرده و از مطالب سودمند استفاده کنید.
   
 2. ارزش‌های خودتان را در نظر داشته باشید و متون را مطابق با نیاز مخاطب منتشر کنید.
  به همان اندازه که سلیقه مخاطبان اهمیت دارد، ارزش‌های شخصی خود را نیز در هنگام نوشتن کپشن به کار ببرید.
 3. مختصرنویسی در بخش کپشن یکی از مواردی است که افراد حرفه‌ای همیشه به آن توجه دارند. سعی کنید بجای متون طولانی و کسل کننده، از جملات مفید و خلاصه استفاده کنید.
   
 4. هشتک گذاری در زیر کپشن را فراموش نکنید، هشتک با علامت # در شبکه‌های اجتماعی استفاده شده و باعث می‌شود مخاطب بیشتری جذب کنید.
  برای هشتک گذاری سعی کنید از هشتکهای مرتبط با پست استفاده کنید.
   
 5. از منشن کردن افراد دیگر استفاده کنید. این کار با علامت @ در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های مجازی استفاده شده و باعث می‌شود فرد منشن شده اعلانی دریافت کرده و از پست مشاهده کند.
   
 6. از متون خشک و خالی استفاده نکنید، برای این کار بهتر است از شکلک‌ها و ایموجی استفاده کرده تا جذابیت متن و خوانایی افزایش پیدا کند.
   
 7. کپشن را با عنوان جذاب شروع کنید تا مخاطب رغبت بیشتری برای مطالعه آن داشته باشد. اگر ابتدای کپشن را جذاب ننویسید، کاربران از مطالعه تمامی متن خودداری خواهند کرد.
   
 8. برای جذب فالوور بیشتر سعی کنید در میان کپشن از انواع هشتک استفاده کنید به نحوی که تأثیری در خوانایی آن نداشته باشد.
   
 9. همیشه آیدی پیج خود را در انتهای کپشن قرار داده تا در صورت اشتراک گذاری آن، افراد دیگر بتوانند وارد صفحه شما شوند.
   
 10. در نهایت همیشه سعی کنید بازخوردها را تحت نظر قرار داده تا در پست‌های بعدی بتوانید کپشن های بهتری بنویسید.

برای اینکه کپشن پست های شما توسط افراد بیشتری مشاهده شود نیازمند افزایش تعداد دنبال کنندگان اکانت اینستاگرام تان خواهید بود که با خرید فالوور واقعی میتوانید به خوبی این کار را انجام دهید.

با مطالعه مقاله به پاسخ مناسبی برای کپشن چیست رسیده و هم اکنون می‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده کنید.

نکته حائز اهمیتی که در این میان وجود دارد این است که همیشه به کپی ریتینگ توجه کرده و سعی کنید از مطالبی استفاده کنید که حق انتشار آن را دارید.

اگر به صورت مداوم تمرین کپشن نویسی کنید، در مدت زمان کوتاهی می‌توانید به صورت خلاقانه و کاملا حرفه‌ای این کار را ادامه دهید و تعداد فالورهای خود را دوچندان کنید.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات