فرماندار:

میانه ظرفیت لازم برای توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی را دارد

شناسهٔ خبر: 77371 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه شهرستان از نظر دانشگاهی رو به رشد بوده و به سمت توسعه گام برمی‌دارد، گفت: این شهرستان از ظرفیت لازم برای توسعه دوره های تحصیلات تکمیلی برخوردار است.

به گزارش قافلان سسی به نقل از ایرنا؛ مسعود سعادتی روز پنجشنبه در جلسه شورای آموزش عالی شهرستان؛ راه اندازی دانشکده پرستاری را جهت تامین نیروی لازم در حوزه بهداشت و درمان ضروری دانست.

وی بر رفع مشکل تهاتر پیام نور با دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد و افزود: فرمانداری میانه بر اساس توافقات انجام شده  پیگیر رفع  مشکل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت جذب دانشجو از خود شهرستان در دانشکده پرستاری؛ دانشگاه فرهنگیان و دانشکده فنی و مهندسی برای ماندگار شدن آنها در شهر خود و رفع نیازهای مهم شهرستان تاکید کردـ

سعادتی مجموعه های دانشگاهی را از طرفهای مهم مشورت و تصمیم گیری برای رشد و توسعه شهرستان بیان کرد و از ارائه طرحی برای تعیین میزان رشد اقتصادی سالانه در خود شهرستان خبر داد .

وی اضافه کرد: با این اقدام می توانیم آینده شهرستان از لحاظ مسیر سرمایه گذاری؛ مسیر توسعه مالی و انسانی و سایر شاخصه ها در رشد و توسعه اقتصادی را رصد کرده سهم خود را در رشد اقتصادی کشور مشخص کنیم که در این خصوص باید از ظرفیت فکری دانشگاهها بهره ببریم. 

فرماندار با اشاره به لزوم ارتقای دانشکده فنی مهندسی میانه به دانشگاه، نسبت به هر گونه حمایت و همراهی لازم برای تحقق این امر اعلام آمادگی کرد.

امام جمعه میانه نیز در این جلسه بر واقعی شدن امر آموزش و دور شدن آن از جناج بازی و باندبازی تاکید کرد. 

حجت الاسلام عبدالله محمدی مدرک گرایی صرف را از آفتهای علم و دانش عنوان کرد و خواستار نظارت بر امر آموزش و ارتقای سطح کیفی در دانشگاهها شد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مسوولین دانشگاهها باید با تمام توان به دنبال جذب رشته های جدید و پرکاربرد باشند تا دانشجویان میانه مجبور نباشند راههای پر خطر شهر به شهرستانهای دیگر را طی کنند.

مهدی اسماعیلی با بیان اینکه ۲۲ دانشجوی پرستاری دانشکده شهرستان به خاطر نبود امکانات و خوابگاه در دانشگاه تبریز تحصیل می کنند، تاکید کرد: هیچ دانشجوی پرستاری در میانه نباید در دیگر شهرستانها تحصیل کند.

دیگر نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تعدد مراکز و موسسه های آموزش عالی در کشور ما که بیشتر از برخی کشورهای دنیاست فقط شاهد جذب دانشجو و پرورش افراد تحصیل کرده بدون مهارت هستیم.

مرتضی حسینی بر لزوم رفع معضل جامعه دانشگاهی از قبیل نمره دادن های بی حساب و کتاب تاکید کرد و افزود: این مسائل باید در سیستم آموزشی با درایت لازم رفع شود.

 

فرماندار ویژه میانه: برپایی دوره‌های آموزشی جهت کیفیت‌بخشی به کار و اهداف سمن ها ضرورت دارد

فرماندار: میانه ظرفیت لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی را دارد

مسعود سعادتی امروز همچنین در جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان میانه با اشاره به تاکید رهبری مبنی بر جلب مشارکت های مردمی به صورت هدفمند که یک راهبرد جدید برای حکومت داری است، گفت: این دیدگاه رهبری نشان از ضرورت تقویت و توسعه مشارکت هوشمندانه و مسوولانه مردم در بسیاری از امور است.

وی همچنین با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران مردم بخش اصلی و مهم نظام هستند و همیشه پای کار بودن را به اثبات رسانده اند، اظهار کرد: به رغم تلاشهای بسیار هنوز نقش مردم در اقتصاد به حد کافی بالا نبوده و با این فرمایش و دیدگاه رهبری لازم است مردم در صحنه های اقتصادی و اجتماعی به طور جدی ورود کرده و دولت نیز  با قدرت به وظیفه نظارتی خود عمل کند.

 فرماندار میانه؛ وظیفه دیگر دولت را حمایت همه جانبه از سمن ها و تشکلهای مردم نهادی دانست که هدف آنها کمک به رشد و توسعه اقتصاد در منطقه است.

در این جلسه در مورد مسائل سمن های شهرستان تصمیم گیری و درخواست برای تشکیل سه سمن دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت. 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات