رئیس کمیته آموزش و پرورش با اشاره به تعویق ۲ آزمون استخدامی معلمان:

دولت مکلف به برگزاری آزمون‌های استخدامی معلمان است

شناسهٔ خبر: 58961 -
اخبار میانه
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه مجلس پیگیر برگزاری آزمون‌‎های استخدامی معلمان خواهد بود، گفت: برگزاری ۲ آزمون استخدامی برای نیروهای نهضتی و ماده ۲۸ از تکالیف دولت به شمار می‌‎آید.

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، درباره تعویق دو آزمون استخدامی معلمان در تیرماه و مردادماه 1400، عنوان کرد: برگزاری آزمون نهضتی‌ها یکی از تکالیف مجلس به دولت است و دولت وظیفه برگزاری این آزمون را دارد.

پیش بینی شرکت 10 هزار داوطلب در آزمون نهضتی‌ها

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس مصوبه مجلس، آموزش و پرورش وظیفه برگزاری آزمون داخلی بین آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و معلمان قرآنی و پرورشی طرح امین را دارد؛ پیش بینی می‌شود قریب به 10 هزار داوطلب شرایط شرکت در این آزمون را داشته باشند.

اسماعیلی درباره آزمون ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: با توجه به نیاز آموزش و پرورش به معلم و موافقت سازمان امور استخدامی کشور، آموزش و پرورش باید بخشی از نیازهای کمبود معلم خود را به استناد این ماده تأمین کند و این موضوع نیز یکی از تکالیفی است که بر عهده دولت است و باید اجرایی شود.

برآورد جذب 25 هزار معلم از طریق آزمون ماده 28

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: برآورد ما این است از این ناحیه برگزاری این آزمون نیز حدود 25 هزار داوطلب پذیرفته شده برای طی دوره‌‎های آموزشی وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش  کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه دولت قطعا باید به این 2 تکلیف قانونی عمل کند، تصریح کرد: از طریق کمیسیون آموزش پیگیر اجرای این 2 آزمون خواهیم بود و معلمان نگرانی از جهت عدم برگزاری این آزمون‎‌ها نداشته باشند بلکه بدانند این آزمون‌ها فقط به دلیل شرایط کرونایی به تعویق افتاده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات