میانه‌ای نارنجی، اما حادتر از قرمز

شناسهٔ خبر: 53494 -
یادداشت
طبق آخرین اطلاعیه‌ها، بعد از یک ماه تعطیلی؛ میانه بالاخره از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر کرد. از فردا ۱۵ اردیبهشت‌، قوانین نارنجی در این شهر اجرا خواهد شد، کما اینکه وضعیت کرونا در این شهر حادتر شده و وخامت اوضاع تغییری نکرده است. 

به گزارش قافلان سسی، تداوم وضعیت قرمز در یکماه اخیر، موجب تعطیلی بسیاری از مشاغل شده، بیمارستان‌ها پر از بیماران کرونایی کرده و کادر درمان خسته‌تر از هر وقت دیگری مشغول بکار شده‌اند. 
البته در ابتدای سال همزمان با تعطیلات عید، پلاک‌ اتومبیل‌های غیر بومی و با هجوم مسافران، انتظار پیک چهارم کرونا در این شهر از اذهان به دور نبود و این بی‌تفاوتی با هشدارها و گوشزدهای مسئولان و برخی رسانه‌ها از جمله قافلان سسی همراه بود. 

همانطور که با یاد دارید، با آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در جهت کنترل شیوع کووید ۱۹ و مدیریت آن به شیوه‌ی رعایت محله‌ای و خانواده محور، میانه در استان جایگاه ویژه خود را بدست آورد و این دستاورد با تقدیر فرماندار میانه با عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی در استانداری همراه بود و همین امر انتظار مردم را از مسئولین و فرماندار در جهت کنترل و جلوگیری از بروز پیک چهارم را بدنبال داشت اما هم اکنون شاهد تاخت و تاز این ویروس در میانه هستیم.

آماری که امروز از وضعیت کرونا در میانه منتشر شده نشان می‌دهد با توجه به تعطیلی یک ماهه نه‌ تنها تغییر محسوسی رخ نداده، بلکه تعداد بیماران جدید نیز دو برابر شده است و باید همشهریان عزیز بیشتر مراقب خود باشند چرا که کرونا همچنان در این شهر می‌تازد.

طبق آمار منتشر شده، متاسفانه در شبانه‌روز گذشته یک بیمار جان خود را از دست داده، ۹۷ بیمار جدید شناسایی شده و از این بین ۲۴ نفر بستری شده و به مجموع ۱۱۴ بیمار بستری شده، اضافه گردید.

از مسئولین انتظار می‌رود با توجه با شروع کار مشاغل گروه‌های ۱ و ۲ از تاریخ ۱۵ اردیبهشت، تمهیدات و تذکرات خود را نسبت به کسانی که در معابر پرتردد مانند بازار و شریان‌های اصلی شهر، بدون رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک به گشت و گذار میپردازند، اعمال نمایند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات