قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

جلسه قرارگاه ستاد خانواده و جوانی جمعیت شهرستان میانه تشکیل شد

فرماندار میانه: تعلل در اجرای دستورالعمل های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از هیچ اداره ای قابل قبول نخواهد بود

فرماندار میانه: تعلل در اجرای دستورالعمل های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از هیچ اداره ای قابل قبول نخواهد بود
شناسهٔ خبر: 121537 -
اخبار میانه
جلسه قرارگاه خانواده و جمعیت با حضور محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه تشکیل شد.

به گزارش قافلان به نقل از روابط عمومی فرمانداری؛ محمدباقر هنربر با بیان اینکه تمامی دستگاه ها مکلف به اجرای قوانین مربوط به حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هستند، گفت: ثمربخش بودن فرهنگ سازی و تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری، همگام با اجرای سریع و بدون مانع دستورالعمل های حمایتی ممکن است و تعلل در انجام آن از هیچ اداره ای که در این موضوع دخیل است قابل قبول نیست.

وی اطلاع رسانی بسته های حمایتی دولت برای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مانند واگذاری زمین ها برای فرزند سوم و بیشتر به تمامی مردم به ویژه روستائیان را ضروری دانست.هنربر نقش بانک ها در رضایتمندی مردم نسبت به اجرای طرح حمایتی دولت را مهم خوانده، گفت: بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اهتمام ویژه داشته باشند.

فرماندار از طلاق بعنوان پدیده ای مذموم یاد کرده، ادامه داد: مطالعه، علت یابی و ارائه راهکارهای تخصصی به دستگاههای مرتبط برای پیشگیری از طلاق و ترویج فرهنگ تاب آوری، سازش، تفاهم و درک متقابل زوجین، مسئولیت فرهنگی بزرگ فرهیختگان و اساتید دانشگاهی است که هرقدر دیرتر انجام پذیرد، آسیب بیشتری به جامعه وارد می شود.

برگزاری همایش و کارگاه آموزشی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در جهت آگاه سازی برای زوجین و خانواده ها در زمینه فرزندآوری، از دیگر مواردی بود که فرماندار میانه بر آن تاکید کرد.

هنبر در پایان، با قدردانی از نیروهای انتظامی و سپاه در خصوص اجرای طرح نور با محوریت عفاف و حجاب در شهر میانه، گفت: اجرای این طرح، مختص نیروی انتظامی و سپاه نیست و همه آحاد جامعه که دغدغه صیانت از حریم خانواده و عفت عمومی را دارند باید نسبت به موضوع عفاف و حجاب احساس تکلیف کنند تا جامعه از آسیب ها و ناهنجاری ها مصون بماند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات