قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی در میانه:

تکمیل زنجیره تولید در فولاد، زمینه‌ساز افزایش سرمایه‌گذاری در میانه است

تکمیل زنجیره تولید در فولاد، زمینه‌ساز افزایش سرمایه‌گذاری در میانه است
شناسهٔ خبر: 121476 -
اخبار میانه
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحقق توسعه متوازن هدف اصلی از سفرهای شهرستانی است، گفت: تکمیل زنجیره تولید در فولاد زمینه‌ساز افزایش سرمایه‌گذاری در شهرستان میانه است.

  به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط‌عمومی معاونت استاندار و فرمانداری ویژه میانه، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مالک رحمتی امروز در سفر کاری یکروزه به میانه در شورای اداری این شهرستان با نثار درود به همه شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی، هدف دیگر از سفرهای شهرستانی را اطلاع از مشکلات و تسریع در حل آنها و تحقق وعده‌های دولت سیزدهم و دغدغه‌های رئیس دولت مردمی ذکر کرد.

وی اضافه کرد: باید مصوبات سفرهای استانی رئیس‌جمهور در شهرستان‌ها به سرانجام برسد.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: پیشرفت و آبادانی و توسعه شهرستان‌ها و تحقق توسعه متوازن، اولویت اصلی ما در سفر به شهرستان‌هاست.

رحمتی بیان کرد: هر اختیاری که استاندار دارد به فرماندار ویژه شهرستان میانه برای پیگیری امور تفویض می‌شود.

وی یادآوری کرد: سیاست کلی استان این  است که هیچ طرحی نباید متوقف افتتاح شود که خوشبختانه این‌گونه نیز است.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی به مردم نباید به‌خاطر نظامات اداری لحظه‌ای متوقف شود، افزود: یکی از انتظارات من از شهرستان میانه، تدوین برنامه توسعه همه‌جانبه میان‌مدت شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی است.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی اضافه کرد: سرمایه، ترسو است و هر جا که امنیت و استقبال باشد، آنجا می‌رود و در این راستا باید توجه به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بیشتر شود و در اولویت قرار گیرد.

وی تأکید کرد: جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در شهرستان میانه، نیازمند آماده‌سازی زیرساخت‌ها و تدوین برنامه و هم‌افزایی مردم و مسئولان است.

رحمتی همچنین دستور داد که احداث ایستگاه قطار در ترکمنچای توسط اداره کل راه و شهرسازی در برنامه قرار گیرد که مشکل مردم برای استفاده از آن حل شود.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: در مورد نهضت ملی مسکن اقدامات خوبی در شهرستان میانه شده، اما با تکلیف قانونی فاصله داریم که باید جبران کنیم.

رحمتی افزود: واگذاری زمین و تسهیلات توسط دولت و ساخت توسط مردم در طرح نهضت ملی مسکن، تعبیر عبارت «سپردن کار مردم به مردم» است.

وی اضافه کرد؛ در نهضت ملی مسکن در استان با تکالیفمان فاصله داریم؛ اما اقدامات انجام شده جای قدردانی دارد.

وی تأکید کرد: نهضت ملی مسکن اولویت دولت و به‌تبع آن اولویت استان است که با جدیت دنبال می‌کنیم و مدیران نهادهای مسئول آن باید با حضور و بازدید میدانی کارها را با سرعت پیش ببرند.

رحمتی ادامه داد: وضعیت راه‌های شهرستان مناسب است؛ اما چون ترانزیتی هستند، جای کار بیشتر دارد.

وی افزود: رفع نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های شهرستان میانه نیز باید در اولویت قرار گیرد و ایمنی جاده‌ها هم باید ارتقا یابد.

تبیین اهمیت انتخابات وظیفه‌ای همگانی است

نماینده عالی دولت مردمی در آذربایجان شرقی بیان کرد: انتخابات پیشرو باید بر مبنای ویژگی‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب برگزار شود

رحمتی افزود: مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و هیچ یک از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات شرعاً و قانوناً حق ندارند له یا علیه نامزدی سوگیری شوند.

وی با بیان اینکه عوامل برگزاری انتخابات به معنای عام آن امین رأی مردم هستید، اضافه کرد: رأی مردم حق‌الناس است و ما باید با امنیت، سلامت و بی‌طرفی کامل انتخابات را برگزار کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ما به‌عنوان کارگزاران امین مردم برای برگزاری انتخابات می‌کوشیم.

وی ادامه داد: تبیین برای اهمیت انتخابات نیز خیلی مهم است و از هر تریبونی باید برای تحقق آن و آگاهی دادن به مردم بهره جست.

رحمتی اضافه کرد: امنیت از دیگر مقولات اصلی انتخابات است که باید برای تحقق کامل آن از طریق اسراف اطلاعاتی و رصد فضای مجازی تلاش کرد.

استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: سلامت انتخابات نیز تابعی از موارد فوق‌الذکر است که به طور کامل در انتخابات پیشرو محقق می‌شود

وی ادامه داد: از مردم عزیز شهرستان میانه نیز درخواست داریم که با حضور پرشورشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه دیگری خلق کنند.

محمدباقر هنربر معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه نیز به تشریح برنامه ها و پروژه های افتتاح شده در دهه فجر و ارائه گزارشی از اقدامات ستاد انتخابات شهرستان میانه پرداخت.

حجت الاسلام سیدسعید رشادی امام جمعه میانه نیز در این جلسه، به بیان برخی مسائل و مطالبات مردم پرداخته،؛ خواستار پیگیری و حل آنها شد.

دیدار با خانواده شهیدان شهریار و فرهاد بازیار، از شهدای عملیات خیبر در دوران دفاع مقدس و زیارت مزار شهدای میانه به ویژه شهدای زینبیه و ثارالله، پایان بخش برنامه های سفر یک روزه استاندار به میانه بود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات