قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

از پرستاران نمونه شهرستان میانه تجلیل شد

از پرستاران نمونه شهرستان میانه تجلیل شد
شناسهٔ خبر: 121410 -
اخبار میانه
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه گفت: حضرت زینب (س) در میدان جنگ نقش پرستار را با تخصص؛ دلسوزی و فداکاری به معنای واقعی ایفا کرده و در نهایت به واژه زیبای پرستار و شغل پرستاری قداست بخشید.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری میانه، فرید قشلاقی در آیین تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان میانه به مناسبت روز پرستار، ضمن تبریک این روز، با بیان سختیهای شغل مقدس پرستاری؛ با بیان اینکه مراجعه کنندگان به بیمارستانها و مراکز درمانی، دردمند هستند، خطاب به پرستاران افزود: اخلاق نیک و مدارای پرستاران صبور، درد بیماران را التیام می بخشد و ارزش واقعی کار شما پرستاران در دوران کرونا آشکارتر شد و بجاست یاد و خاطر شهدای مدافع سلامت را گرامی بداریم.
وی به قداست شغل پرستاری به جهت مرتبط بودن با انسان و انسانیت اشاره کرد و گفت: پرستاران و تک تک آحاد جامعه باید به ارزش؛ قداست و جایگاه شغل خود پی ببرند.
سرپرست فرمانداری ویژه میانه در پایان به کمبود پزشک از جمله پزشک متخصص در شهر میانه اشاره کرده و گفت: هر چند این موضوع بر فشار کاری کادر درمان می افزاید اما امیدواریم با تلاش و زحمات هر چه بیشتر این عزیزان و پیگیری هایی که صورت گرفته، شاهد جبران کمبودها باشیم.
امام جمعه میانه نیز با حضور در این مراسم تلاش، مجاهدت و از خود گذشتگی پرستاران را جلوه شکوهمندی از تجلی عشق، عاطفه و کمالات انسانی و نشات گرفته از دین دانست.
حجت الاسلام سید سعید رشادی افزود: منزلت و جایگاه پرستاری، ایثار؛ دلسوزی و صبری که این ناجیان سلامت در عرصه درمان کشور از خود به نمایش می گذارند با هیچ کلام و واژه ای قابل وصف نیست.
امام جمعه میانه اضافه کرد: پرستاری مرز نمی شناسد اما آن خصیصه ای که پرستاران ایران اسلامی را با سایرین متمایز کرده است تاسی از دین و سیره ی اسوه صبر و شکیبایی بزرگ بانوی کربلا حضرت زینب کبری (س) است.
حجت الاسلام رشادی در ادامه با اشاره به اینکه بنا بر گفته دین، پرستاری کاری بسیار مهم و ارزشمند است تصریح کرد: پرستاران باید به خاطر شغل مقدس خود خدا را شاکر باشند زیرا این عنایتی بزرگ از جانب خداست که نصیب همگان نمی شود.
وی در پایان خواستار پیگیری و رسیدگی به مزایا و حقوق این قشر دلسوز و ایثارگر از جامعه شده و تاکید کرد: پرستار نباید دغدغه معیشت داشته باشد بلکه تنها فکر پرستار باید خدمت به دردمندان باشد.
در پایان این مراسم از پرستاران نمونه شهرستان تجلیل شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات