قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون برنامه ریزی فرماندار در جلسه هماهنگی کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری:

برنامه کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب باید بر اساس اصول اخلاقی و ضوابط و مقررات بهداشتی اجرا شود

برنامه کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب باید بر اساس اصول اخلاقی و ضوابط و مقررات بهداشتی اجرا شود
شناسهٔ خبر: 121409 -
اخبار میانه
جلسه هماهنگی اقدامات کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری های مشترک بین انسان و حیوان به میزبانی معاونت خدمات شهری با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط در شهرداری میانه تشکیل شد.

در این جلسه اقدامات انجام گرفته از سوی معاونت خدمات شهری شهرداری، اداره بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، شرکت آب و فاضلاب، اداره دامپزشکی، فراجا و سمن حامی حقوق حیوانات در راستای کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب، موش ها و سوسک در سطح شهر مطابق با برنامه ملی كنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري به انسان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی شهرداری میانه؛ معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان ویژه میانه در بیان اهمیت حفظ سلامت جسمی و امنیت روحی و روانی شهروندان گفت: باید تلاش ما در راستای تحقق اصول بهداشتی و رعایت حقوق حیوانات و حفظ حرمت آفریده های خداوند متعال قرار گیرد.
عادل قاسمی افزود: مطالبه قاطبه مردم و شهروندان محترم از مسولان برخورد جدی با معضل سگ های بلاصاحب و رفع چالش های بهداشتی و امنیت اجتماعی در این زمینه است و کلیه دستگاه های ذی ربط باید با هماهنگی کامل تحت برنامه ملی كنترل جمعيت حيوانات ناقل بيماري به انسان در این زمینه همکاری و اقدامات لازم را بر اساس اصول اخلاقی و ضوابط و مقررات بهداشتی انجام دهند.
قاسمی با تشکر از فعالان حامی حیوانات در رسیدگی به سگ های بدون صاحب خاطرنشان کرد: شهروندان عزیزی که از سر دلسوزی به سگ های رها شده در خیابان ها غذا رسانی می کنند در واقع زمینه جذب آن ها را به محیط شهری فراهم می آورند و این امر یکی از مهم ترین دلایل افزایش تعداد سگ های سرگردان در سطح شهر است که باید از این اقدام پرهیز و هرگونه غذارسانی به سگ ها در مرکز نگهداری و با هماهنگی مسولان ذی ربط باشد.
پس از بیان نکته نظرات اعضای شرکت کننده در جلسه مقرر شد از ظرفیت سمن های زیست محیطی و سازمان های مردمی حامی حقوق حیوانات در این زمینه استفاده شود و شهرداری میانه تفاهم نامه همکاری با این گونه سازمان های مردم نهاد منعقد نماید.
استفاده از ظرفیت دامپزشکان داوطلب در خدمات بهداشتی و درمانی و عقیم سازی سگ های صید شده، تأمین غذای سگ های موجود در مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب شهرداری میانه با همکاری اداره دامپزشکی، سمپاشی و طعمه گذاری مستمر در مراکز تجمع موش ها و سوسک ها، لایروبی و تنظیف مستمر آبراهه های زیرزمینی و فرهنگ سازی در زمینه نحوه رفتار شهروندان با سگ های بلاصاحب از دیگر موضوعات مورد بحث و مصوبات این جلسه بود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات