قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار میانه تاکید کرد:

حمایت از تولید مسکن بدون تخلف از ضوابط و مقررات

حمایت از تولید مسکن بدون تخلف از ضوابط و مقررات
شناسهٔ خبر: 120600 -
اخبار میانه
فرماندار در جلسه هماهنگی پیشگیری از تخلفات ساختمانی در شهر میانه: مصمم به حمایت از تولید مسکن در شهرستان میانه توام با جلوگیری جدی از تخلفات ساختمانی هستیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در جلسه مشترک اعضای کمیسیون های بدوی و تجدید نظر ماده صد شهرداری و رییس نظام مهندسی میانه بر لزوم برخورد جدی با متخلفین در کنار حمایت از رونق ساخت و ساز و تولید مسکن تاکید کرد.

در این جلسه که با حضور دادستان میانه و رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد مسائل و مشکلات مبتلابه حوزه ساخت و ساز در شهر میانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مسعود سعادتی با بر شمردن سیاست های دولت در فعال سازی چرخه تولید و عرضه مسکن مناسب و ارزان خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها و نهادهای مرتبط با موضوع ساخت و ساز باید هماهنگ و همراه با هم‌ از گسترش تخلفات ساختمانی جلوگیری جدی به عمل بیاورند و هیچ مسامحه و اغماضی نباید در بین باشد.

دادستان میانه با تاکید بر لزوم توجه جدی به رعایت حقوق عامه در ساخت و سازها گفت: فضای زندگی سالم و مناسب خانواده ها نباید قربانی منافع مادی و سودجویی های عده ای کاسب و دلال شود.

محمودیان افزود: ساخت و سازها باید با لحاظ همه استانداردهای زیستی و اصول و الزامات ایمنی و حساسیت جدی نهادهای قانونی و نظارتی در این بخش انجام گیرد تا هیچ شهروندی از داشتن زندگی سالم و رفاه و امنیت محروم نشود.

شهردار میانه بر آمادگی کامل شهرداری برای هرگونه همکاری و هماهنگی در برخورد با تخلفات مسکن سازان تصریح کرد و گفت: همه دستگاه های دخیل در موضوع پیشگیری از تخلفات باید به یک رویه واحد و مشخص برسند و مسیر اجرای قانون به درستی ریل گذاری شود.

رییس و اعضای شورای اسلامی شهر میانه نیز بر لزوم توجه جدی به مشکلات اجتماعی ناشی از تخلفات سودجویان در ساخت و سازها تاکید کرده و خواستار بازنگری ضوابط و مقررات محلی و الگوهای صدور پروانه‌ ساختمانی با هدف تسهیل قوانین و رفع محدودیت های زائد و تشدید برخوردهای لازم شدند.

رییس نظام مهندسی میانه هم در سخنان خود ضمن ارائه پیشنهاداتی برای اصلاح رویه و بهبود شیوه های عمل در کنترل تخلفات گفت: هیچ یک از نهادهای درگیر در این حوزه به تنهایی قادر به کنترل و پیشگیری تخلفات ساختمانی نخواهد شد و این موضوع هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها را می طلبد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات