قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معضلی بنام خرید نان از نانوایی های میانه

معضلی بنام خرید نان از نانوایی های میانه
شناسهٔ خبر: 116120 -
اخبار میانه
این روزها خرید نان از نانوایی ها به یکی از مشکلات شهروندان میانه ای تبدیل شده است.

به گزارش قافلان سسی؛ کمبود آرد در نانوایی ها و کسر سهمیه آنها باعث سردرگمی مردم شده در حالی که نان در سوپرمارکت های سطح شهر تا دلتان بخواهد موجود است. 

شلوغی بیش از حد نانوایی ها به خاطر این است که اگر در صف های طولانی نوبت نایستید باید با مبالغی چند برابر نان تهیه کنید و سرسفره خانواده بگذارید. 

یکی از شهروندان که از کلافگی صف های طولانی مقابل نانوایی به نگ آمده می گوید: اگر آرد کم است، پس آرد این همه نان بسته بندی شده برای عرضه در سوپرمارکت ها از کجا تامین می شود؟

شهروند دیگر از بی مهری نانوایی ها نسبت به وقت مردم و جمع کردن نان برای سفارشات سوپر مارکت ها می گوید و نسبت به عدم رسیدگی به شکایات مردمی گلایه مند است. 

یکی از کارشناسان امور غله شهرستان با اشاره به طرح دولت برای نظم دهی به امور نان و نانوایی های کشور، دلیل کاهش سهمیه نانوایی ها را نسبت فروش نان با کارتخوان های موجود عنوان می کند و اظهار میدارد که تعداد تراکنش های دستگاههای کارتخوان، میزان فروش و تقاضا را مشخص می کند و سهمیه بندی بر اساس آن صورت می گیرد. 

با توجه به اظهارات همشهریان و پیگیریهای میدانی صورت گرفته، متاسفانه جمع کردن نان برای سفارشات، خارج از نوبت یکی از اساسی ترین مواردیست که مشاهده می شود و در بسیاری از موارد نانواها اعلام می کنند که به سفارش ارگان های دولتی این کار را انجام می دهند. 

امیدواریم در این شرایط بد اقتصادی و فشار روانی که به شهروندان تحمیل می شود، مسئولین محترم به فکر رفاه حال شهروندان باشند و با بررسی ادعاهای مطرح شده مانع از سوء استفاده برخی افراد شوند. 

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات