قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار ویژه میانه:

روند ارتقای ترکمانچای به شهرستان مسیر قانونی و طبیعی خود را طی می کند

روند ارتقای ترکمانچای به شهرستان مسیر قانونی و طبیعی خود را طی می کند
شناسهٔ خبر: 116118 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به مطالبه عمومی برای ارتقای بخش ترکمانچای به شهرستان، گفت: این ارتقاء هم به نفع میانه و ترکمانچای و هم کمک به توسعه جنوب استان است.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه میانه؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به مطالبه عمومی برای ارتقای بخش ترکمانچای به شهرستان، گفت: این ارتقاء هم به نفع میانه و ترکمانچای و هم کمک به توسعه جنوب استان است.

مسعود سعادتی در جلسه ای با بخشدار، شورای اسلامی شهر و شهردار ترکمانچای که به منظور تجلیل از اعضای شورای اسلامی ترکمانچای به عنوان شورای اسلامی نمونه در بین شوراهای شهر شهرستان میانه تشکیل شد، یکی از علل عقب ماندگی جنوب استان را وسعت بالای شهرستان های آن و محدودیت اعتبارات و امکانات عنوان کرده، افزود: دولت طبق قانون، مکلف به تامین و ارائه امکانات و اعتبارات جدید برای شهرستان جدید است و تبدیل بخش ترکمانچای به شهرستان از نظر بودجه و اعتبار و توسعه هم به نفع میانه و هم ترکمنچای است.

وی افزود: روند ارتقا روند عادی و طبیعی خود را طی می کند و صرفا نیاز به تسریع دارد که با توجه به سیاست دولت برای تعیین تکلیف تغییرات تقسیمات کشوری در نیمه اول سال جاری ارتقای ترکمانچای به شهرستان نیز محقق خواهد شد.

سعادتی با بیان اینکه وزارت کشور، طرح های پیشنهادی تقسیمات کشوری را از سراسر ایران احصا کرده، گفت: در همین راستا و برای کمک به توسعه شهرستان میانه طرح تبدیل بخش مرکزی میانه به دو بخش مستقل تنظیم و برای طی روند قانونی به استانداری ارسال شده است.

فرماندار ویژه میانه همچنین از پیگیری های مستمر و جدی استاندار آذربایجان شرقی برای تکمیل ایستگاه راه آهن ترکمانچای خبر داد.در این جلسه موضوعات و مسائل مختلف بخش ترکمانچای از جمله حوزه بهداشت و درمان نیز مورد بحث قرار گرفت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات