قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان:

اماکن گردشگری آذربایجان‌شرقی برای معلولان مناسب سازی می‌شود

اماکن گردشگری آذربایجان‌شرقی برای معلولان مناسب سازی می‌شود
شناسهٔ خبر: 121050 -
اخبار استان
تبریز-مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان شرقی گفت: محیط اماکن تاریخی و گردشگری استان با هدف بهره‌مندی بهتر جانبازان و توان یابان مناسب سازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حمزه‌زاده روز یکشنبه در دیدار با رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان، افزود: در راستای تکریم و ایجاد تسهیلات مناسب اقدامات لازم برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های سه حوزه تخصصی این اداره کل شامل اماکن گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی برای خانواده‌های شهدا، جانبازاران و ایثارگران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گفته وی در این راستا امکانات لازم برای توانجویان، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های آنها توسط گروه‌های کارشناسی میراث فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حمره‌زاده ادامه داد: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در نظر دارد با همکاری اداره کل امور ایثارگران و بنیاد شهید استان برنامه‌های جدیدی را در حوزه گردشگری برای خانواده شهدا و جانبازان اجرا کند.

به گفته وی مناسب‌سازی فضای اماکن تاریخی و گردشگری برای بهره‌مندی جانبازان و افراد توان یاب جزو برنامه‌های مهم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است که به طور جد در حال پیگیری است.

رئیس هیأت جانبازان و معلولان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با تاکید بر اهتمام جدی سازمان‌های دولتی برای تسهیل رفت و آمد این قشر، گفت: جاذبه‌ها و آثار تاریخی و گردشگری از جمله محل‌هایی است که معلولان برای حضور و بازدید از آنها دچار انواع مشکلات هستند.

علی کشفیا افزود: رفع این مشکلات جزو مطالبات جدی و مهم جامعه معلولان و جانبازان است که امیدواریم میراث فرهنگی اهتمام جدی در این زمینه داشته باشد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات