قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرمانده سپاه عاشورا:

تکمیل پارک موزه دفاع مقدس تبریز همت مضاعف می‌طلبد

تکمیل پارک موزه دفاع مقدس تبریز همت مضاعف می‌طلبد
شناسهٔ خبر: 121030 -
اخبار استان
تبریز-فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی و خدماتی برای اتمام پارک موزه دفاع مقدس، گفت: تکمیل این طرح ملی همت مضاعف می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار اصغر عباسقلی زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، تأمین منابع برای تکمیل پارک موزه دفاع مقدس تبریز را از محل اعتبارات ملی و استانی دانست و با اشاره به اینکه طی ۲ سال اخیر و توسط دولت سیزدهم اقدامات خوبی به انجام رسیده است، افزود: طی این مدت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

عباسقلی زاده با ابراز تأسف از اینکه تاکنون همت جدی برای تکمیل پارک موزه دفاع مقدس صورت نگرفته است، ادامه داد: با توجه به رشادت‌ها و دلاوری رزمندگان آذربایجان در طول هشت سال دفاع مقدس و سرداران شهیدی همچون آقامهدی و حمید باکری، شفیع زاده، یاغچیان و تجلایی و ده‌ها فرمانده شهید این دیار که نقش عیرقابل انکار در پیروزی‌های مختلف دوران جنگ داشتند، تعلل بیش از این برای افتتاح رسمی پارک موزه جایز نیست.

وی برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی را گامی مهم و تأثیرگذار در شناساسی و معرفی رزمندگان شهید این خطه در دوران دفاع مقدس ارزیابی کرد و گفت: این کنگره سرمنشاء برخی اقدامات فرهنگی، هنری و عقیدتی از جمله اتمام پارک موزه دفاع مقدس است که باید همه مسئولان در این زمینه با سپاه عاشورا و بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی نهایت همکاری را داشته باشند.

عباسقلی زاده از اینکه تاکنون آثار هنری خاص و فیلم‌های فاخر برای سرداران شهید آذربایجان تهیه نشده است ابراز تأسف کرد و از تمام هنرمندان، فیلم سازان و صاحب نظران حوزه دفاع مقدس درخواست کرد تا در این زمینه فعال‌تر از گذشته وارد عرصه شده و برای ماندگاری یاد و نام شهدا آثاری باکیفیت ارائه دهند.

وی وجود افزون بر ۶۵ هزار رزمنده پیشکسوت، ۱۰ هزار شهید دفاع مقدس و ۲۵ شهید مدافع حرم را از ویژگی‌های بسیار ممتاز آذربایجان شرقی در حوزه ایثار و شهادت دانست و ادامه داد: با وجود چنین ظرفیت‌های بسیار مهم اینکه تاکنون مرکز فرهنگی دفاع مقدس تبریز به بهره برداری کامل نرسیده است، جای تأمل و تأسف دارد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات