قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

استاندار آذربایجان شرقی:

امروز دریاچه ارومیه در شمال غرب کشور به یک چالش تبدیل شده است

امروز دریاچه ارومیه در شمال غرب کشور به یک چالش تبدیل شده است
شناسهٔ خبر: 121011 -
اخبار استان
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: امروز دریاچه ارومیه در شمال غرب کشور به یک چالش تبدیل شده و در این موضوع یک سری عوامل طبیعی و عوامل تصنعی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عابدین خرّم در همایش سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان شرقی گفت: در جمهوری اسلامی سازمان‌های مردم‌نهاد چکیده مردم هستند و این‌گونه نیست که زینت المجالس و یا تشریفاتی باشند.

وی با اشاره به این که این سازمان‌ها در نظام جمهوری اسلامی اصل و اساس بوده و یکی از ارکان اصلی و پایه‌ای در نظام همین مردم هستند، گفت: در طول ۴۴ سال هر جا به مردم تکیه کردیم و از مردم به شکل واقعی استفاده کردیم، نقطه قوت ما بوده است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حیات انقلاب اسلامی مرهون حضور آحاد مردم بوده و همین مردم بودند که در لحظات حساس توانستند نقش بسیار مهمی ایفا کنند، گفت: حضور مردم در حل مسائل و مشکلات بسیار حیاتی است. هر جا مردم به کمک همنوعان خودشان شتافتند آن جامعه پویا و بالنده خواهد بود.

وی ادامه داد: رویکرد دولت سیزدهم، دولت مردمی و ایران قوی است که دربردارنده این مفهوم است که اگر بخواهیم این کشور از توانایی برخوردار باشد حتماً باید مردم را به‌عنوان اصل مهم و اساسی بدانیم.

خرّم افزود: نهادهای مردمی هر جا روی پای خودشان ایستاده‌اند، سال‌ها و حتی قرن‌ها خود راه خود را ادامه داده‌اند و دولت دراین‌بین فقط نقش تسهیل‌کننده دارد و جامعه توانمند و قدرتمند با مشارکت مردم شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز دریاچه ارومیه در شمال غرب کشور به یک چالش تبدیل شده و در این موضوع یک سری عوامل طبیعی و عوامل تصنعی وجود دارد، گفت: بارشی که در ۲۰ سال گذشته در پیرامون این دریاچه اتفاق افتاده به‌شدت کاهشی یافته است. هر سال بیش از ۲ میلیارد مترمکعب تبخیر اتفاق می‌افتد که بی‌سابقه است.

وی افزایش آگاهی عمومی در مسائل مختلف، آموزش مردم، توانمندسازی و همراه‌سازی مردم با دولت، گسترش نظارت‌ها و افق دید در حوزه‌های مختلف و بسط و گسترش فرهنگ مطالبه‌گری را از دیگر کارکردهای سمن‌ها برشمرد و گفت: این موضوعات باید در کنار هم به پیشرفت جامعه و حل مشکلات مردم کمک کند هر چند به مذاق مسئولان هم خوش نیاید، چون جامعه بدون این‌ها به‌خصوص مطالبه‌گری، پویا و فعال نخواهد بود، ازاین‌رو دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند هر کدام به فراخور حوزه و تخصص خود، هر کمکی می‌توانند به سمن‌ها بکنند.

استاندار به کمک‌های خالصانه و بدون چشم داشت خیران و انسان‌های بزرگ و خستگی‌ناپذیر استان هم گریزی زد و گفت: این افراد در برهه‌های مختلف و رویدادهای اجتماعی تأثیرگذار بودند و با جان‌ودل برای حل مشکلات مردم و جامعه کوشیدند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات