قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار تبریز خبر داد؛

جمع آوری ۱۶۲ متکدی در تبریز از ابتدای سال جاری

جمع آوری ۱۶۲ متکدی در تبریز از ابتدای سال جاری
شناسهٔ خبر: 121008 -
اخبار استان
تبریز- معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار تبریز از جمع آوری ۱۶۲ متکدی از معابر شهر تبریز از ابتدای سال جاری تا ۲۲ مرداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد صدیقی در سلسله نشست‌های مدیران شهرداری تبریز با خبرنگاران در سال جاری اظهار کرد: مشهور بودن تبریز به پاکیزگی و تمیزی شهر و نبود متکدی از مواردی است که باید به صورت جدی مورد توجه تمامی همکاران حوزه خدمات شهری قرار گیرد و بر همین اساس با همراهی نیروی انتظامی از ابتدای سال تا ۲۲ مرداد، ۱۲۳ نفر متکدی مرد و ۳۹ متکی زن از معابر شهر جمع آوری شده و به کمپ ترک اعتیاد تحویل داده شد به طوری که این متکدیان در بیشتر مواقع از شهرهای دیگر به تبریز مراجعت می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارتقا و تأمین امنیت اجتماعی شهروندان با جمع آوری متکدیان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد، ادامه داد: از ابتدای سال تا بیست و دوم مرداد، ۲۹ کودک کار از معبرهای شهری به بهزیستی معرفی شد.

صدیقی با اعلام اینکه از ابتدای سال تا ۲۲ مرداد، بالغ بر ۶ هزار و ۶۵۷ قلاده سگ بلاصاحب از معابر زنده گیری شده است، یاد آور شد: پناهگاه حیوانات شهرداری تبریز با ظرفیت ۳۰ هزار قلاده سگ و پناهگاه پردیس نیز با ظرفیت بالغ بر ۳ هزار قلاده آماده عقیم سازی و نگهداری این حیوانات است.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار تبریز با اشاره به بازی امروز تیم‌های تراکتور تبریز و پرسپولیس تهران از پاکسازی مسیر منتهی به استادیوم یادگار امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: طبق روال همیشگی بازی‌های تیم تراکتور، جهت استقبال از تماشاگران فهیم، تنظیف صندلی‌های ورزشگاه، پاکسازی علف‌های هرز و … با کمک ۲۰۰ نفر از نیروهای خدمات شهری انجام شد.

صدیقی با اشاره به کمبود آب و مشکل پیش آمده در محلات نصر، باغمیشه و مرزداران خاطر نشان کرد: جهت مشارکت در آبرسانی و همکاری با آب و فاضلاب به صورت روزانه ۱۰ تانکر با ظرفیت هرکدام ۱۰ هزار لیتر در بین شهروندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه ۸۵۳ دستگاه وانت بار سد معبری از آبان سال ۱۴۰۱ تا ۲۲ مرداد سال‌جاری در تبریز جمع آوری شده است، تصریح کرد: ۷۴۳ دستگاه از این وانت بارها با دستور قضائی و هماهنگی حراست و معاونت خدمات شهری با طی مراحل قانونی ترخیص شد و در صورت تکرار سد معبر طبق قانون خودرو متخلف، بمدت شش ماه توقیف خواهد شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات