قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار شهرستان شبستر خبر داد؛

پیش ثبت نام ۹۶ نفر برای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه شبستر

پیش ثبت نام ۹۶ نفر برای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه شبستر
شناسهٔ خبر: 120976 -
اخبار استان
شبستر-فرماندار شبستر از پیش ثبت نام ۹۶ نفر در حوزه انتخابیه این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مطهری فرماندار شهرستان شبستر عصر سه شنبه پس از پایان مهلت پیش ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در روز هفتم پیش ثبت‌نام و روز پایانی از حوزه انتخابیه شبستر ۳۰ نفر ثبت‌نام کردند و در مجموع هفت روز پیش ثبت‌نام، ۹۶ متقاضی موفق به پیش ثبت‌نام شدند.

وی اظهار کرد: ثبت‌نام نهایی داوطلبان ۲۷ مهر لغایت ۳ آبان است که به صورت الکترونیکی خواهد بود و حسب مورد، امکان مراجعه حضوری هم وجود دارد.

فرماندار شبستر افزود: براساس قانون باید همه اطلاعات بارگزاری شده را به شش دستگاه ثبت احوال، فراجا، دادستانی، وزارت امور خارجه، سازمان امور استخدامی و ۴ دستگاهی که متولی آموزش در کشور هستند که عبارتند از وزارت علوم، بهداشت، دانشگاه آزاد و حوزه‌های علمیه ارسال شود و برای صحت‌سنجی مدارک هویتی اطلاعات متقاضیان به این دستگاه‌ها ارسال می‌شود که آن‌ها نیز به مدت یک ماه فرصت دارند تا پاسخ‌شان را مبنی بر تأیید و عدم تأیید به ستاد انتخابات وزارت کشور ارسال کنند.

مطهری اضافه کرد: از طرفی نواقص پرونده‌ها به صورت پیامکی برای متقاضی ارسال می‌شود و پرونده‌ها بدون نقص برای شش دستگاهی که نام برده شد ارسال می‌شود، پس از دریافت پاسخ‌ها از شش دستگاه، کد رهگیری برای متقاضیانی که مدارکشان مورد تأیید است، ارسال می‌شود.

وی افزود: زمانی که متقاضیان شناسه رهگیری را در یافت کردند، می‌توانند از ۲۷ مهر ماه اقدامات لازم برای ثبت‌نام اصلی را انجام دهند.

فرماندار شبستر درباره اعتراض به نتیجه بررسی پیش ثبت‌نام انتخابات گفت: به عنوان مثال اگر مدرک تحصیلی مورد تأیید واقع نشد، حق اعتراض به متقاضی داده شده است و تا بیست و چهار ساعت قبل از شروع ثبت‌نام نهایی برای اعتراض زمان دارند.

وی درباره رکورد ترکیب جنسیتی در پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس، تصریح کرد: بانوان ۱۸ درصد مجموع متقاضیان را شکل می‌دهند.

فرماندار شهرستان شبستر خاطرنشان کرد: ۶۸ درصد متقاضیان دارای کارشناسی ارشد هستند، ۱۵ درصد مدرک دکتری، ۸ درصد کارشناسی، ۳ درصد کاردانی و۶ درصد دارای مدرک حوزوی هستند،

وی عنوان کرد :۴۰ درصد متقاضیان نیز در بازه سنی ۳۵ تا ۴۵ سال هستند، ۴۵ تا ۵۵ سال ۳۳ درصد، ۵۵ تا ۶۵ سال ۱۷ درصد و۳۰ تا ۳۵ سال ۷ درصد، ۶۵ تا ۷۰ سال ۳ درصد ثبت‌نام‌کنندگان برای انتخابات مجلس را تشکیل می‌دهند که این آمار نشان می‌دهد جوانان سهم بیشتری از متقاضیان را تشکیل می‌دهند.

فرماندار شبستر در پایان خاطرنشان کرد: دوره قبل کل ثبت نامی ۳۷ نفر بود که در این دوره به ۹۶ نفر افزایش یافته است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات