قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

ضرورت توجه به کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی در تمام ابعاد

ضرورت توجه به کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی در تمام ابعاد
شناسهٔ خبر: 120968 -
اخبار استان
تبریز- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی در تمام ابعاد تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه شنبه جلسه هم‌اندیشی کارگروه اقتصادی و زیربنایی مجمع عالی بسیج سپاه عاشورا با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

جهانبخش سلمانیان در جمع اعضای این کارگروه با بیان اینکه دنیای آتی دنیای فن‌آوری های نو است، اظهار داشت: لازم است به کارکردها و کژکارکردهای هوش مصنوعی در تمام ابعاد توسعه و خصوصاً توسعه‌ی اقتصادی توجه ویژه شود.

وی جمع حاضر را جمعی از نخبگان حوزه مطالعات اقتصاد و توسعه دانسته و گفت: ما در شرایط فعلی نه مترصد پاسداشت بی‌چون و چرای هوش مصنوعی هستیم و نه در صدد سوگواری برای آن، بلکه لازم است واقعیت این فناوری جدید را به همراه کارکردهای مثبت و پیامدهای منفی آن بشناسیم و تبیین کنیم.

سلمانیان افزود: زمانی که یک دانش یا فناوری نو زاده می‌شود، کسانی که چشم فرصت‌بین دارند، می‌توانند آن را درون ساختارهای اجتماعی و اقتصادی هضم کرده و به نفع جامعه از آن سود ببرند، و آنان که صرفاً نگاه تهدیدمحور دارند، ای بسا سبب فرصت‌سوزی شوند. ما باید با رویکردی واقع‌بینانه و بینابینی، سریعاً نسبت به کاربست منطقی فناوری‌های نو اقدام کنیم تا از قافله عقب نمانیم.

سلمانیان اضافه کرد: آنگونه که شواهد نشان می‌دهد، ممکن است ظهور هوش مصنوعی عمومی، صرفاً محصور و منحصر در حوزه تکنولوژی نمانده و در سایر ابعاد شناختی، فلسفی و نهادهای مختلف اجتماعی تأثیر بگذارد. بنابراین لازم است گروه‌های متعدد فکری و پژوهشی جهت بررسی کارکردها و پیامدهای هوش مصنوعی در ابعاد مختلف زندگی تشکیل شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات