قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری آذربایجان شرقی:

مجوز اولین نمایندگی آکادمی در آذربایجان شرقی اخذ شد

مجوز اولین نمایندگی آکادمی در آذربایجان شرقی اخذ شد
شناسهٔ خبر: 120963 -
اخبار استان
تبریز - رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری آذربایجان شرقی با اشاره به تاسیس آکادمی در فدراسیون، گفت: همزمان با این تاسیس، مجوز اولین نمایندگی آکادمی نیز در آذربایجان شرقی کسب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک امیرخیزی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های استعدادیابی هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری آذربایجان شرقی، افزود: متأسفانه در گذشته به بحث آموزش و استعدادیابی ورزشکاران این رشته توجه نمی‌شد ولی خدا را شکر در این دوره با مسئولیت خودمان برنامه‌های آموزشی و ارتقا داوران و مربیان برگزار کردیم و خوشبختانه با حضور آقای ناظمی که در رأس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری قرار دارند به بحث آکادمی اهمیت دادند و در فدراسیون تأسیس شد و اولین آکادمی که نمایندگی اش اخذ شد نمایندگی آذربایجان شرقی بود.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری آذربایجان شرقی عنوان داشت: اتومبیلرانی و موتورسواری فوق العاده رشته تخصیصی بوده و نباید کسی را که گاز می‌دهد و سریع رانندگی می‌کند اتومبیلران خوبی است و یا در موتورسواری هم به این صورت لذا ورزشکاران این رشته باید به صورت علمی پیش بروند و ما در هیئت استان هم برای بانوان و هم آقایان برنامه برای کسب تخصص و هماهنگی پیگیری می‌کنیم.

امیرخیزی با بیان اینکه در اتومبیلرانی و موتورسواری ما فرد پنج ساله داریم، اذعان داشت: بعضی‌ها فکر می‌کنند که فرد باید در هجده سالگی گواهینامه دریافت و بعد از آن تخصص اتومبیلرانی و موتورسواری کسب کند و بعد در مسابقات شرکت کند، این در حالی است که در خارج از کشور هم در هجده سالگی فرد قهرمان می‌شود و تا ۲۶ سالگی این رشته را بدلیل جسارت و داشتن جرأت دنبال می‌کند و بعد از آن کنار می‌گذارد چرا که دیگر احتیاط و بی علاقه بودن در فرد ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه کراس در دنیا به عنوان رشته‌ای سنگین معرفی می‌شود، اظهار کرد: در اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی که بحث استعدادیابی مطرح شده است یک مورد نیز کراس است که در رده سنی پایین علاقه مند در این رشته داریم.

وی گفت: اولویت ما برای ورزشکاران اتومبیلرانی و موتورسواری رعایت قوانین و مقررات جاری کشور است، چرا که جلسات روانشناسی، امداد و نجات، هلال احمر و محیط زیست را برای ورزشکاران انجام می‌دهیم تا به هیچ وجه خارج از چهارچوب هیئت مذکور عمل نکنند.

وی با تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی با نیروی انتظامی و محیط زیست با هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری، توضیح داد: در صورت عدم همکاری و هماهنگی بین ادارات مشکلات این ورزش برای جامعه ملموس خواهد شد و برای جبران آن ما از کد شناسایی برای کنترل افراد بهره می بریم.

امیرخیزی با بیان اینکه هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری یکی از نهادهای دغدغه مند در مسائل فرهنگی جامعه است، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های هیئت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و همچنین رعایت عرف جامعه است.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری آذربایجان شرقی اظهار کرد: در سال جاری مسابقات درگ، اتومبیلرانی، موتور ریس و دومین دوره مسابقات اندرو بصورت بین المللی برگزار خواهد شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات