قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی خبرداد؛

۱۵ تیم خارجی و داخلی در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان

۱۵ تیم خارجی و داخلی در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان
شناسهٔ خبر: 120939 -
اخبار استان
تبریز- مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به تیم های داخلی و خارجی که برای حضور در تور دوچرخه سواری ایران-آذربایجان اعلام آمادگی کردند،گفت: تا به الآن ۱۵تیم اعلام حضور کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب ستوده نژاد عصر شنبه در آئین رونمایی از پوستر و تیزر سی و ششمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان با بیان اینکه این تور هر ساله بدون وقفه برگزار شده است، افزود: تنها ۲ دور آن هم بدلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا انجام نگرفت و حتی در هشت سال دفاع مقدس پشت سر هم برگزار شد تا امسال شاهد سی و ششمین دوره آن در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خواهیم بود.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی عنوان داشت: با توجه به اینکه بازی‌های آسیایی امسال در کشور چین و مهر ماه برگزار خواهد شد و برگزاری تورهای بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان در این ماه شمسی انجام می‌گیرد و برای جلوگیری از تقارن این ۲ رویداد مهم با یکدیگر و احتمال اینکه تیم‌های آسیایی حضور پیدا نکنند لذا با برنامه ریزی کمیته فنی تور و فدراسیون دوچرخه سواری و همچنین موافقت فدراسیون جهانی با برگزاری این رویداد در شهریور ماه از چهارم تا نهم موافقت کردند.

ستوده نژاد با اشاره به اینکه سوم شهریور ماه تیم‌های حاضر در تور وارد تبریز خواهند شد، خاطرنشان کرد: از چهارم تا نهم شهریور تیم‌ها به رقابت خواهند پرداخت تا تکلیف سی و ششمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان مشخص شود.

وی اذعان داشت: از استان آذربایجان شرقی سه تور در فدراسیون دوچرخه سواری به ثبت رسیده است که به ترتیب مرند - ارس رده سنی جوانان که در اردیبهشت ماه برگزار شده است دوم تور یک روزه کندوان که هر ساله برگزار می‌شود و سومین تور، تور بین المللی ایران - آذربایجان است که امسال برگزاری تور کندوان را به تور بین المللی وصل کردیم که رکابزنان حاضر در تبریز می‌توانند صبح روز چهارم شهریور ماه در این تور به رقابت بپردازند.

مدیر تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان در خصوص افتتاحیه این تور توضیح داد: بعد از ظهر روز چهارم شهریور ماه در سالن آمفی تئاتر هتل پتروشیمی تبریز افتتاحیه تور و معرفی تک تک رکابزنان و تیم‌های حاضر در تور برگزار خواهد شد.

ستوده نژاد با اشاره به اینکه کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی در استان برگزار خواهد شد قرار بر این است که هر مرحله از تور را به نام یکی از این شهیدان مزین کنیم، یادآور شد: صبح روز چهارم شهریور مرحله نخست تور که به سمت روستای کندوان برگزار خواهد شد با نام شهید ابراهیم غفاری مزین شده است.

وی یادآور شد: صبح روز پنجم شهریور ماه ساعت ۹ از جلوی سازمان پارک‌های شهرداری تبریز واقع در پارک ائل گولی سی و ششمین دوره تور بین المللی استارت خواهد خورد و رکابزنان مرحله دوم تور که به نام شهید مهدی باکری مزین شده است به سمت ارومیه و پارک الغدیر حرکت خواهند کرد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر تلاشی کردیم تا جایی که قوانین به ما اجازه می‌دهد هزینه برگزاری این تور را پایین بیاوریم، اذعان کرد: بدلیل افزایش هزینه اقامت در هتل که از تخفیف‌های سال‌های قبل هم خبری نیست بدلیل پیک مسافران تابستانه لذا بعد از پایان مرحله نخست رکابزنان به سمت تبریز ترانسفر خواهند شد.

ستوده نژاد با اشاره به مرحله سوم که دوباره از پارک ائل گولی تبریز به سمت منطقه آزارد ارس انجام خواهد گرفت، افزود: این مرحله از تور به نام شهید محمود اورنگی نامگذاری شده است و بعد از اتمام این مرحله از تور رکابزنان در منطقه آزاد ارس استراحت خواهند کرد.

وی ادامه داد: مرحله چهارم تور از جلوی هتل امپریال منطقه آزاد ارس به سمت شهرستان شبستر و بنیس به نام شهید جواد یاری استارت خواهد خورد و بعد از اتمام رکابزنان به تبریز ترانسفر خواهند شد.

وی در مورد مرحله پنجم مسابقات عنوان داشت: این مرحله از جلوی لاله پارک تبریز استارت خورده و در جاده قدیم بستان آباد به سمت سراب و بعد اردبیل و نهایتاً به شورابیل خواهد رسید که این مرحله نیز با نام شهید مهدی چاوشی مزین شده است.

مدیر تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان اظهار داشت: مرحله ششم تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان از سرعین تا عینالی تبریز و با نام شهید سردار قاسم سلیمانی انجام خواهد گرفت و مراسم اختتامیه تور در این مکان انجام خواهد گرفت.

ستوده نژاد با بیان اینکه تا به الان تیم ملی دوچرخه سواری زیر ۲۳ سال جمهوری اسلامی ایران و مس سونگون ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تنها تیم‌هایی می‌توانند در این تور بین المللی حضور داشته باشند که در فدراسیون جهانی ثبت نام کرده باشند و از آنجا که تیم‌های امیدنیا مشهد و مس سونگون توانست ثبت نام کنند و همچنین تیم DFT که ورزشکاران اش از کشور دیگری هستند جواز حضور در این تور را ندارند چرا که خواهان حضور رکابزنان زیر ۲۵ سال در این تیم‌ها هستیم.

ستوده نژاد با اعلام تیم‌های خارجی حاضر در سی و ششمین دوره تور بین المللی ایران - آذربایجان، اذعان کرد: تیم‌هایی همچون مالزی، مغولستان، ۲ تیم از قزاقستان، عراق، پرتقال (تا این لحظه قطعی نشده)، ۲ تیم از تایلند، فیلیپین، ژاپن، اندونزی، ترکیه و عمان حضور خواهند داشت.

وی در مورد سر ناظر این تور که از سوی فدراسیون جهانی معرفی می‌شود، یادآور شد: امسال یک هم وطن به نام مجید ناصری عهده دار سر ناظر تور خواهد بود.

مدیر تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان در خصوص جوایز این تور توضیح داد: جوایز امسال ۲۰ میلیون یورو بوده و در کل ۳۵ میلیون یورو ارز در اختیار ما قرار خواهد گرفت و به نوعی می‌توان گفت برآورد کل تور را حدود ۱۰ میلیارد تومان برآورد کردیم.

ستوده نژاد با بیان اینکه ۳۱۶ نفر در این تور فعال خواهند بود، اظهار داشت: کل ۶ مرحله تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان به مسافت ۸۹۰ کیلومتر پیگیری خواهد شد که ۵۱ کیلومتر مربوط به مسابقه یک روزه کندوان خواهد بود.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی پس از پاسخ به سوالات و دغدغه‌های اصحاب رسانه در خصوص بهبود پوشش خبری این تور بین المللی، از خبرنگاران حاضر در این جلسه به مناسبت روز خبرنگار تجلیل به عمل آورد.

گفتنی است، پوستر سی و ششمین دوره تور بین المللی ایران -آذربایجان بدست پیشکسوتان اصحاب رسانه تبریزی رونمایی شده و تک تک حاضرین این پوستر را امضا کردند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات